Piešiniuose architektas J. Lukšė įamžino Kauno bažnyčias

Autorius: Data: 2011-01-09, 17:06 Spausdinti

Kauno pedagogų kvalifikacijos centre atidaryta architekto, kraštotyrininko, buvusio tremtinio Jono Lukšės piešinių paroda.

Nors kolegos dažnai juokauja, kad garbaus amžiaus architektas, net naktį pakeltas iš miegų, puikiai galėtų papasakoti ilgiausių istorijų apie kiekvieną Kauno tvirtovės fortą, „nes iščiupinėjęs visas kareivinių plytas“, šį kartą savo kūriniuose jis įamžino Kauno bažnyčias.

Tušu nupiešti darbai eksponuojami autoriaus surengtoje parodoje „Kauno bažnyčios piešiniuose“, kurios oficialus atidarymas numatytas ketvirtadienio popietę.

Ilgus metus architektas J. Lukšė darbavosi paveldosaugos srityje, buvo vienas iš Kauno miesto savivaldybės administracijoje dirbančių tarnautojų.

Jo įsitikinimu, piešiniuose atkurti maldos namai sudaro gerą galimybę net ir tam, kuris tų bažnyčių „natūroje nematė“, įvertinti Kauno kultūrinę, religinę įvairovę, pažinti miesto istoriją. Iš pristatomų bažnyčių dviejų, deja, jau nebėra. Todėl ši paroda – dar ir proga prisiliesti prie gyvosios istorijos.

Paroda „Kauno bažnyčios piešiniuose“ veiks iki vasario 11 d.

www.lrt.lt

Parodos ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra