Vizitas Vilniuje

Autorius: Data: 2013-11-29 , 16:01 Spausdinti

Laima ŠUKEVIČIŪTĖ, Petro Vileišio progimnazijos vyresn. anglų kalbos mokytoja, projekto „Europe on Stage“ Lietuvoje koordinatorė

„Mimika, veido ir kūno ekspresija“, – Comenius programos, projekto „Europe on Stage“, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje, vizito Vilniuje tema nepaliko abejingų!!!

Didysis pasiruošimas svečių sutikimui iš įvairių Europos kampelių užtruko nuo pirmųjų 2013 m. rugsėjo dienų iki pat ankstyvojo spalio 23-osios ryto. Atvykusius svečius šiltai pasitiko P. Vileišio progimnazijos administracija, mokiniai, mokytojai bei moksleiviai, savo rankose tvirtai spausdami molines, keramikos mokytojo ir mokinių lipdytas, gėles, primenančias mūsų spalvingąjį rudenį.

Ilgai netrukus kibome į darbus. Mokykloje prasidėjo tikras pantominikos teatras… Mus mokė ir sava patirtimi dalinosi profesionali ir didžiulę patirtį turinti aktorė Irena Jankutė – „Kaukių Akademijos teatro“ vadovė. Emocijos liejosi per kraštus, fotoobjektyvas gaudė vieną kadrą po kito, o garsus juokas skambėjo taip, kad kartais vieną užduotį reikėjo pakeisti kita ir įsitikinti ar netrukdysime mokiniams pamokose.

Svečiai buvo labai laimingi galėję išvysti mūsų mokyklos talentus. 8 m klasės mokiniai kartu su muzikos mokytojomis Žaneta Verikiene ir Ramune Pūdžiuveliene surengė tarptautinį koncertą, kur aidėjo ir estų, ir graikų, ir vokiečių, ir italų, bei, žinoma, anglų ir lietuvių dainos bei šokiai.

Pamokose svečius pasitiko ir pradinių klasių, ir vyresniųjių klasių mokiniai. Visi norėjo pakalbinti ir paliesti svečius, vieni mokiniai patys dainavo daineles apie jausmus, kiti ėmė interviu mokyklos laikraščiui, dar kiti patys surengė svečiams egzaminą apie muzikos stilius ar paprašė prisijungti ir kartu pažaisti, prisimenant anglų kalbos įgūžius ir žinias įvairiose srityse. Projeto partneriai liko sužavėti idėja „Pamokų stebėjimas ir vertinimas“. Visi 28 dalyviai entuziastigai įsitraukė į kūno kultūros, technologijų, muzikos, istorijos, fizikos, lietuvių kalbos pamokas, vertino, komentavo ir mokėsi drauge su mokiniais, kurie buvo itin drausmingi, gal net kiek nedrąsūs…

Kultūrinei daliai pasirinkome operą „Čiurlionis“. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras bei karštas šokoladas sušildė sielą ir kūną, o senamiesčio vaizdai, ekskursija po Katedros požemius ir žvilgsnis pro Vilniaus savivaldybės langus supažindino su moderniuoju bei senuoju Vilniumi bei Lietuvos istorija.

Savo ruožtu noriu išreikšti labai didelę padėką Prienų „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos mokytojai Adelei Berizovskajai, kurios dėka turėjome galimybę įsitraukti į šią veiklą. Negaliu nepadėkoti Marinai Screpanti, pagrindinei Comenius programos, „Europe on stage“ projekto koordinatorei Italijoje. Dėkoju Mokyklai, jos mokytojams, administracijai ir mokiniams, kurie padėjo bei padeda, semia patirtį ir jos dar pasisems. Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už suorganizuotą šiltą susitikimą ir bendradarbiavimą.

Uncategorized , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra