Petrašiūnų kapinėse – pirmieji kolumbariumai

Autorius: Data: 2012-10-15 , 10:02 Spausdinti

Nuo šiol kauniečiai turi galimybę urnas su savo artimųjų palaikais laidoti naujai įrengtuose kolumbariuomuose. Viename iš jų šį penktadienį (2012-10-12) buvo palaidotos pirmosios dvi urnos. Petrašiūnų kapinėse jau įrengta 10 kolumbariumų, kuriuose yra 100 amžinojo poilsio vietų.

„Nuo praėjusių metų Vėlinių dėjome visas pastangas, kad Kaune būtų įrengti pirmieji kolumbariumai. Jų poreikis akivaizdus – jau esame sulaukę daugiau nei 80 prašymų. Manau, kad pavyko sukurti nestandartinius, išskirtinius, derančius prie Petrašiūnų kapinių aplinkos ir dvasios kolumbariumus“, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Pakeis spalvą

Architektai priėmė nestandartinį sprendimą ir pasiūlė statyti ne masyvią vientisą kapavietę, o tarp pušų įrengti nedidelius atskirus kolumbariumus. Naujieji kolumbariumai pagaminti iš metalo bei poliarizuoto akmens. Vieną jų pusę puošia lietuvių liaudies raštų motyvai. Kiekvieną kolumbariumo nišą dengia marmuro plokštė, ant kurios iškalami velionio vardas. Ant sumontuotos specialios atbrailos velionio artimieji gali pamerkti gėlių ir uždegti žvakių. „Dalis kolumbariumų dar yra pilki, tačiau jau po kelių dienų nuo drėgmės ir lietaus jie įgaus rūdžių atspalvį ir savo koloritu gražiai įsilies tarp pušų kamienų“, – teigė projekto autorius Gintautas Natkevičius.

Vietos negalima įsigyti iš anksto

Galimybę Petrašiūnų kapinių kolumbariumuose patalpinti urną su savo artimųjų palaikais gali bet kuris prašymą pateikęs miestietis. Įmonės „Kapinių priežiūra“ direktorius Algirdas Verbickas atkreipė dėmesį į tai, jog kaip ir kapavietės, taip ir vietos kolumbariumuose negalima įsigyti iš anksto.
Prašymai kolumbariume skirti nišą urnos patalpinimui priimami tik iš mirusiojo artimųjų, kurie turi pateikti mirties liudijimą. Prašymus priima Kauno miesto savivaldybės sudaryta Laidojimo vietų Petrašiūnų kapinėse skyrimo komisija.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Kaunas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra