Pėstute iš Vilniaus – paminėti Trakų bažnyčios 600 metų jubiliejaus

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Visą šią savaitę Trakuose švenčiamas Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600 metų jubiliejus. Tai viena iš seniausių bažnyčių šalyje, kurią 1409 m. ant aukščiausios Trakų kalvos pastatė Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kunigaikštis Vytautas Didysis.
 
Kaip praneša Krikščionybės žiniasklaidos taryba, minint seną maldininkų procesijų iš Vilniaus į Trakus tradiciją, šeštadienį keli šimtai jaunuolių pėsčiomis keliaus nuo Aušros vartų iš Vilniaus į Trakus.
 
Jaunimo eisenos organizatoriai iš Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro sakė: „Pirmą kartą tokia mintis kilo 2006-aisiais, prisimenant piligrimystės tradiciją, kuri mūsų krašte labai stipriai gyvavo iki XVIII amžiaus pabaigos. Atgimimo metais ją pirmiausia atgaivino vyresnio amžiaus žmonės, vėliau kilo mintis įtraukti ir jaunimą.
 
Pirmą kartą žygis pavyko tikrai neblogai. 2007 metais pakartojome kelionę, norėdami tarsi ir pasitikrinti, ar tikrai einame teisingu keliu. Mūsų nuostabai atvyko per 300 jaunų žmonių.“
 
Per dieną jaunieji piligrimai nužingsniuos apie 30 kilometrų. Lentvaryje sustos jaunimo pamėgtoms Taize stiliaus pamaldoms, per kurias, leisdami per rankas, pagarbins Lietuvos jaunimo dienų kryžių. Lietuvos Jaunimo Dienos pavadintos „Kelkis ir eik“ vyks Panevėžyje 2010 metais.
 
Šeštadienį (2009 09 12) netoli Trakų, Būdos kaime, bus atidarytas Tūkstantmečio ženklų takas, skirtas ir bažnyčios sukakčiai. Šioje vietoje pastatytos medinės angelų skulptūros po Mišių bus pašventintos ir taps dar vienu Trakų krašto akcentu. Ilgus šimtmečius Trakų bažnyčia buvo ir iki šių dienų išliko reikšmingas kultūros, visuomenės gyvenimo centras. Kartu su bažnyčia buvo įkurta ir pirmoji parapinė mokykla.
 
www.lrytas.lt
 
Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba
 
Nuotraukoje: Šeštadienį keli šimtai jaunuolių pėsčiomis keliaus nuo Aušros vartų iš Vilniaus į Trakus

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra