Per du mėnesius lietuviai įsigijo daugiau nei 7,2 tūkst. „Laisvės kelio“ plytų

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Per beveik du mėnesius lietuviai įsigijo daugiau nei 7,2 tūkst. „Laisvės kelio“ plytų. Prisidėti prie projekto gyventojai galės dar dvi savaites.
  
„Visi norintys prisidėti prie projekto ir įsigyti vardines plytas, iš kurių ir bus sumūryta skulptūra, galės tai padaryti iki liepos 15 dienos. O mes statybos darbus jau pradėjome – praėjusią savaitę į žemę buvo įgręžti betoniniai poliai, o šią savaitę dėsime blokus,“ – pranešime spaudai cituojamas idėjos autorius, skulptorius Tadas Gutauskas.
 
Parengus konstrukciją bus pradedamos mūryti Lietuvos ir užsienio gyventojų paaukotos plytos. Kiekvieno asmens ar šeimos, prisidėjusios prie „Laisvės kelio“, vardas ir pavardė ar šeimos pavardė įspaudžiama plytoje, iš kurių ir bus sumūryta trispalvė skulptūra.
Pirmosios plytos išdegtos dar gegužės pabaigoje.
 
Planuojama, jog 2010 m. rugpjūčio 23-iąją Vilniuje bus atidengta 35 metrų ilgio trispalvė skulptūra.
 
Anksčiau skelbta, jog planuotai 60 metrų ilgio ir 3,4 metro aukščio skulptūrai iš viso reikėtų apie 20 tūkst. plytų.
 
Pasak idėjos autorių, prie projekto daugiausiai prisidėjo Lietuvos gyventojai, tačiau parama „Laisvės kelią“ pasiekė ir iš valstybių, kuriose yra daug išeivių iš Lietuvos, ar net tokių tolimų ir egzotiškų šalių, kaip Naujoji Zelandija, Kinija, Bolivija, Jungtiniai Arabų Emyratai.
 
Skulptūroje bus ir iškilių Lietuvos asmenybių, Sąjūdžio ir Baltijos kelio dalyvių, prisidėjusių prie projekto, vardai. Tarp jų – Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo, Sąjūdžio dalyvių Algirdo Kaušpėdo, Gyčio Padegimo, dainininko Andriaus Mamontovo ir kitų žymių meno, politikos ir verslo atstovų, visuomenės veikėjų vardai.
Dauguma projekto rėmėjų plytas, iš kurių bus sumūryta skulptūra, įsigijo internetu. Kiti vardines plytas pirko Lietuvos pašto skyriuose.
 
Plyta, kurioje bus įspaustas ją nusipirkusio asmens vardas, kainuoja 25 litus, tuo metu norintiesiems joje įamžinti savo šeimos vardą, ji kainuoja 50 litų.
 
T. Gutauskas yra sakęs, jog jeigu gyventojai nupirktų visas 20 tūkst. plytų, turėtų būti surinkta 500-600 tūkst. litų, arba pusė idėjai įgyvendinti reikalingos sumos.
 
Vyriausybė, projektą įtraukusi į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, jį parėmė 70 tūkst. litų.
 
„Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines. Skulptūra stovės Baltijos kelio atkarpoje Vilniuje – Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje palei transporto žiedą.
 
Kaip žinomiausi skulptūros autoriaus T. Gutausko darbai Lietuvoje įvardinamos sostinės Vingio parke pastatyta skulptūra „Vienybės medis“ ir prie „Siemens“ arenos Vilniuje stovinti skulptūra „Lietuvos krepšiniui“.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Autoriaus T. Gutausko vizualizacija

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra