Per BRTE treniruotę KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose dalyvaus NATO ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistemos lėktuvas (AWACS) ir JAV orlaiviai C-130 bei F-15 C

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 3 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietė Ramšteine (Vokietija) rengia septintąją Baltijos šalių karinių oro pajėgų vienos dienos treniruotę BRTE VII (angl. Baltic Region Training Event). Šia treniruote siekiama pademonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą.
 
BRTE VII, kuri vyks Estijos, Latvijos ir Lietuvos oro erdvėje, – puiki galimybė pamatyti JAV transporto lėktuvus „Hercules C-130J“, iš kurių bus vykdomas taktinis iškrovimas, šiuo metu NATO oro policijos misiją vykdančių JAV naikintuvų F-15C „Eagle“ pakilimą ir NATO ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistemos (angl. Airborne Warning and Control System, AWACS) lėktuvo „Boeing 707“ nusileidimą Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. AWACS – tai skraidantis radaras, vadinamas „NATO akimis ore“ ir galintis aptikti orlaivius, esančius ore 400 km. spinduliu. NATO turi 17 tokių lėktuvų, pasirengusių sudėtingiausiose misijose suteikti reikalingą informaciją ir valdyti savus orlaivius.
 
Treniruotės metu šie orlaiviai palaikys ryšį su oro erdvės vadovavimo ir valdymo vienetais Uedeme, Vokietijoje, ir Bendruoju valdymo ir pranešimų centru Karmėlavoje, Lietuvoje, taip pat JAV oro pajėgų naikintuvais F-15C „Eagle“, dislokuotais Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vykdyti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.
 
Lapkričio 3 d. į Šiaulius atskrisiantys du transporto lėktuvai „Hercules C-130J“ vykdys skirtingas užduotis. Pirmais orlaivis Šiaulių kariniame aerodrome vykdys taktinį iškrovimą. „Taktinis iškrovimas vykdomas bet kokiu oru bet kokiose vietovėse, siekiant nedelsiant suteikti humanitarinę pagalbą žmonėms ar iškrauti krovinį, reikalingą kitoms užduotims vykdyti“, – sakė NATO aviacijos bazės Ramšteine štabo karininkas majoras Enrique Hemendez-Medel, atsakingas už šias pratybas. Pasak majoro, orlaivis „Hercules C-130J“ gali leistis ant trumpo prastos būklės nusileidimo tako, krovinį iškrauti neišjungęs variklių, paskui vėl pakilti. Po to tą patį procesą gali pakartoti kitas lėktuvas.
 
Antrasis treniruotėje dalyvausiantis orlaivis „Hercules C-130“ skrisdamas imituos ryšio praradimą su civilinėmis oro eismo kontrolės sistemomis.
 
Karmėlavoje veikiantis Bendrasis valdymo ir pranešimų centras praneš apie incidentą Jungtiniam oro operacijų centrui Uedeme (Vokietija), kuris nurodys NATO oro policijos funkcijas vykdantiems JAV naikintuvams F-15C, dislokuotiems Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, pakilti ir vizualiai patikrinti esamą situaciją ore. Pratybų metu ankstyvojo perspėjimo sistema (AWACS) palaikys radijo ryšį su Bendruoju valdymo ir pranešimų centru Karmėlavoje ir naikintuvais, kad būtų galima keistis informacija.
 
„Šios pratybos parodo, kad NATO vykdo pratybas taip, kaip planuoja veikti“, – sako Lietuvos karinių oro pajėgų štabo viršininko pavaduotojas operacijoms majoras Rolandas Greibus. Pasak majoro, visi dalyvaujantys pratybose atlieka labai svarbų vaidmenį. Estija, Latvija ir Lietuva vertina NATO solidarumą ir galimybę prisidėti prie bendrų pastangų skirdamos personalą į NATO integruotą oro gynybos sistemą.
 
NATO oro pajėgų komponento štabas Ramšteine planuoja ir rengia treniruotes, siekdamas tobulinti NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos bei kitų oro pajėgumų sąveikumą, esančių Baltijos regione, valdymą ir kontrolę. Šia programa NATO siekia padėti Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei kaimyninėms NATO šalims didinant karinių oro pajėgų sąveikumą ir integraciją pagal galiojančius NATO standartus, o taip pat pademonstruoti sąjungininkių solidarumą su Baltijos valstybėmis. Pradėtos kaip NATO oro policijos misijos treniruotės dabar jos tapo plataus spektro karinių oro pajėgumų treniruotėmis, kurių metu oro operacijas mokomasi vykdyti skirtingais aspektais.
 
PASTABA žiniasklaidai:žiniasklaidos atstovai kviečiami dalyvauti renginyje Aviacijos bazėje Šiauliuose lapkričio 3 dieną nuo 9.00 val. iki 14.00 val.
 
Renginio metu žurnalistai galės pasikalbėti su treniruotės dalyviais, NATO vadais ir įgulomis, nufotografuoti ar nusifilmuoti vykdomas operacijas ant žemės. Taip pat bus surengta spaudos konferencija. Orlaivių, atliekančių užduotis ore, nebus galima pamatyti.
 
Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti renginyje, turi užpildyti pridedamą formą ir ne vėliau kaip iki antradienio, lapkričio 2 d., 15 val. siųsti kapitonei Agnei Liberei agne.libere@mil.lt. į LK KOP Aviacijos bazę registracijai. Smulkesnė informacija žiniasklaidos atstovams bus suteikta gavus patvirtinimą apie dalyvavimą.
 
Krašto apsaugos ministerija organizuoja transportą žurnalistams lapkričio 3 d. vykti iš Vilniaus į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Šiauliuose (ir atgal). Pageidaujantys vykti kartu prašomi apie tai iki antradienio, lapkričio 2 d., 15 val. pranešti Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamentui (vis@kam.lt arba 8 5 273 5519, 8 5 273 5517, mob. tel. 8 687 90 765 Astai Galdikaitei). Vietų skaičius ribotas.
 
Smulkesnė informacija pateikta NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine tinklalapyje: http://www.airn.nato.int/ arba susisiekiant su ryšiams su visuomene atstovais airn.pao@airn.nato.int .
 
www.kam.lt
 
Nuotraukose: AWACS http://www.e3a.nato.int/

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra