Per aštuonis mėnesius muitininkai sulaikė prekių už 47 milijonus litų

Autorius: Data: 2011-09-16 , 14:26 Spausdinti

2011 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė kontrabanda gabenamų prekių už daugiau nei 47 mln. litų. Šiuo laikotarpiu akcizais apmokestinamų prekių sulaikyta už 45,8 mln. litų.

Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegaliai į Lietuvą gabentos cigaretės ir tabako žaliava. Per aštuonis šių metų mėnesius sulaikyta daugiau negu 69 mln. vienetų cigarečių, įvertintų 23 mln. litų. Daugiausia tabako gaminių (62 proc.) sulaikyta Baltarusijos pasienyje, 14 proc. – pasienyje su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, apie 22 proc. – šalies vidaus rinkoje ir apie 2 proc. – pasienyje su Lenkija.

Rugpjūčio mėnesį Lavoriškių kelio poste rentgeno kontrolės sistema patikrinus Rusijos piliečio vairuojamo vilkiko puspriekabę, ja gabentuose valymo įrengimuose rasta 3 mln. vienetų cigarečių „Fest“, „Jin Ling“, ir „Saint George“. Sulaikyto kontrabandinio krovinio vertė – 1,2 mln. litų.

Šiais metais bendros Lietuvos, Vokietijos muitinių kriminalinių tarnybų ir Lenkijos policijos operacijos metu Lietuvoje buvo sulaikyta apie 70 tonų tabako, įvertinto 23 mln. litų. Iš šios tabako žaliavos galėjo būti pagaminta apie 120 mln. vnt. cigarečių. Europos mokesčių mokėtojams, preliminariais skaičiavimais, būtų padaryta apie 24 mln. eurų žala.

Per aštuonis šių metų mėnesius muitinės pareigūnai sulaikė 7 kilogramus narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Muitinėje pradėtas 41 ikiteisminis tyrimas dėl šių medžiagų kontrabandos. Pasak muitinės specialistų, dažniausiai narkotinės ir psichotropinės medžiagos sulaikytos, kai buvo įsigytos internetu ir siunčiamos paštu iš Kinijos, JAV, Didžiosios Britanijos.

Lietuvos muitinė daug dėmesio skiria kovai su klastotos produkcijos gamintojais ir platintojais. Sausio-rugpjūčio mėn. muitininkai sulaikė 123 tūkst. vienetų prekių įtariant, kad jos pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Didžioji dalis sulaikytų prekių buvo užsakytos internetinėse parduotuvėse ir siunčiamos į Lietuvą smulkiomis pašto siuntomis iš Kinijos, Indijos, Singapūro ir Taivano. Dažniausiai bandoma įvežti suklastotus drabužius, avalynę, aksesuarus, žaislus ir kt.

Rugpjūčio mėn. muitinės pareigūnai sulaikė apie 200 kg kukurūzų lazdelių, kurių pakuotės pagamintos, kaip įtariama, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Iš Ukrainos atkeliavusių kukurūzų pakuotės buvo pažymėtos registruotu „Spider – Man“ firmos prekių ženklu.

Muitinės pareigūnai šiais metais ypač sustiprino per tarptautinius pasienio kelio postus gabenamo kuro kontrolę. Per 8 šių metų mėnesius, taikydami kontrolės priemones kroviniams automobiliams, muitininkai nustatė 5 tūkstančius degalų gabenimo pažeidimų ir, apskaičiavę mokėtinus mokesčius, surinko beveik 800 tūkstančių litų.

Iš viso per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvos muitinės pareigūnai į valstybės biudžetą surinko 1mlrd. 426 mln. litų muitų ir kitų mokesčių. Daugiausia už importuojamas prekes surinkta pridėtinės vertės mokesčio (1 mlrd. 243 mln. litų).

Nuotraukose:

1. Kukurūzų pakuotės

2. Cigaretės

Valstybės siena , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra