Per 20 metų Lietuva tapo aktyvia ir patikima tarptautinės bendruomenės nare

Autorius: Data: 2011-09-12 , 10:20 Spausdinti

Šeštadienis, 2011 m. rugsėjo 10 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime dalyvavo iškilmingame minėjime, skirtame atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimo ir diplomatinių santykių atnaujinimo 20-mečiui paminėti.

Kreipdamasi į susirinkusiuosius, Prezidentė pabrėžė, jog šia istorine sukaktimi minima naujos Lietuvos kūrimo pradžia, suteikusi mums galimybę vėl patiems kurti tokią Lietuvą, kokios norime ir kokią geriausiai gebame. Prezidentės teigimu, Lietuvos žmonės tikrai nepamirš nė vieno, padėjusio Lietuvai grįžti į tarptautinę bendruomenę. Ypatingą padėką šalies vadovė pareiškė Islandijos žmonėms, pirmiesiems išdrįsusiems pripažinti Baltijos valstybes.

Šalies diplomatų ir Lietuvos bičiulių visose pasaulio šalyse pastangomis, pasak Prezidentės, per 20 metų Lietuva tapo lygiateise JTO, ES, NATO, UNESCO nare ir aktyvia tarpvalstybinių ir visuomeninių organizacijų dalyve. Pastaraisiais metais vis dažniau Lietuvai patikimos atsakingos pareigos: pirmininkavimas Demokratijų bendrijoms, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, o netrukus ir Europos Sąjungai.

„Lietuvos įtvirtinimo siekis nebuvo ir nebus baigtinis procesas. Prie jo turime prisidėti visi, kad galėtume didžiuotis savo šalimi. Kad mumis didžiuotųsi ir tie, kurie prisidėjo prie mūsų laisvės ir nepriklausomybės siekio“, – kalbėjo Prezidentė.

Šalies vadovė iškilmingame minėjime padėkojo visai tarptautinei bendruomenei už svarbiu Lietuvai metu pademonstruotą palaikymą. Prezidentė visiems palinkėjo būti atidiems ir jautriems savo ir kitų tautų laisvės ir demokratijos siekiams.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Seimas , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra