Penkioliktasis tarptautinis tapybos pleneras „Nidos ekspresija“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. rugsėjo 5 d. (šeštadienį) 17 val. Nidos informacijos ir turizmo centre „Agila“ (Taikos g. 4) bus atidarytas XV tarptautinis tapybos pleneras „Nidos ekspresija“.

Tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja net septynių šalių menininkai, šiemet nutiesė kūrybinį tiltą iki Užupio respublikos. Nidos tapybos pleneras, tęsiantis ekspresionistinės „Br“fccke“ kartos tradicijas, šiemet vadinasi „Užupis-Nida“.

Plenero tema – „15 Nidos simbolių“. Nida turi daug simbolių: kopos, erdvė, jūra, kurėnas, marios, prieplauka, krikštai, bažnyčia, švyturys, kapinaitės, H. Blodės viešbutis, žvejų nameliai ir t. t. Vienas paslaptingiausių simbolių – Nidos menininkas. Menininkai tapys vieną iš pasirinktų simbolių.

Tarptautiniu tapybos pleneru „Nidos ekspresija“ stengiamasi atkurti senosios, dar iki 1945 m. veikusios garsiosios Nidos menininkų kolonijos kūrybinę dvasią ir nuotaiką. Jau apie 1880 m. į Nidą pradėjo plūsti tapytojai ir grafikai, suvilioti unikalios Kuršių nerijos gamtos. Iki 1945 m. iš visos Europos Nidoje lankėsi apie 300 menininkų, palikdami istorijai tūkstančius meno kūrinių.

1967 m. Berlyne įkurtas muziejus „Br“fccke“, kuriame yra ir Nidoje tapytų drobių. Europos aukcionuose kasmet išnyra nematytos Nidos menininkų kolonijos drobės, kurios įvertintos milijoninėmis sumomis.

Tapybos plenerai Nidoje buvo atkurti 1995 m.

Šiais metais tapybos plenere dalyvauja žinomi ir Lietuvai nusipelnę dailininkai: prof. Arvydas Šaltenis, Romualdas Kunca, Mindaugas Skudutis, Artūras Savickas, Bronislava Lapinskienė.

Taip pat ir jaunieji tapytojai: Aistė Černiūtė, Rūta Eidukaitytė, Skaidra Savickas, Giedrius Bagdonas, Asta Jančiauskaitė, Marius Abramavičius ir plenero iniciatorius Saulius Kruopis.

Užsieniui plenere atstovauja: latvė Aija Zarinia, Vokietijos menininkai Arminas Riegeris, Britta Neumann, Viola Vassiljeff, Grit Sauerborn. Taip pat Maksas Popovas iš Karaliaučiaus (kaip svečias), Gruzijos menininkai Murtazas Shvelidzė ir Merabas Surviladzė, jau senokai gyvenantis Briuselyje, Belgijoje.

Plenerą organizuoja Nidos menininkų asociacija „Tiltas“.

www.ve.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra