Pažymėtas Lietuvos-Nyderlandų sėkmingas bendradarbiavimas gynybos srityje

Autorius: Data: 2012-12-04 , 10:58 Spausdinti

Pirmadienį, 2012 m. gruodžio 3 d., Lietuvą pasiekus pirmajai iš Nyderlandų įsigytos karinės technikos siuntai ir pažymint sėkmingą šalių bendradarbiavimą gynybos srityje l.e.p. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi Korneliu Willemu Spaansu (Kornelis Willem Spaans). Susitikime R. Juknevičienė pažymėjo, kad Lietuva ir Nyderlandai seniai bendradarbiauja gynybos srityje.

Pagal spalio mėnesį pasirašytą Lietuvos kariuomenės ir Nyderlandų finansų ministerijos karinės technikos pirkimo sutartį iki gruodžio vidurio į Lietuvą bus atgabenta pirmoji įsigyjamos technikos dalis – 20 sunkvežimių DAF YAS 4442 su ryšių, vadovavimo ir valdymo konteineriais, dvi lėktuvų kilimo-tūpimo takų valymo transporto priemonės MB 1920 ir sniego valymo ir druskos barstymo sunkvežimis DAF YKS 2300. Likusi įsigytos technikos dalis – daugiau nei 50 transporto vienetų – kariuomenės dalinius planuojama pasieks iki 2013 metų vidurio.

Šis įsigijimas padės modernizuoti Lietuvos kariuomenę – sunkvežimiai su ryšių, vadovavimo ir valdymo konteineriais, lėktuvų kilimo-tūpimo takų valymo priemonės, kiti įrenginiai pakeis pasenusią ir neekonomišką techniką“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, nors ir panaudota, bet puikios būklės įranga leis Lietuvos kariuomenei sutaupyti lėšų kitiems būtiniems įsigijimams.

Nyderlandų Karalystės ambasadorius K. W. Spaansas padėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą ir pabrėžė partnerystės tarp valstybių ekonominėje, kultūrinėje ir gynybos srityse svarbą.

Lietuvos kariuomenė iš mažinamos Nyderlandų kariuomenės už ekonomiškai naudingą kainą įsigijo transporto priemonių, ryšių konteinerių ir aerodromo aptarnavimo technikos, kuri bus perduota Sausumos ir Karinėms oro pajėgoms. Įsigyta technika pakeis neperspektyvią, pasenusią ir ekonomiškai nenaudingą šiuose daliniuose naudojamą techniką.

Nyderlandai, mažindami savo kariuomenę, siūlo kitoms šalims įsigyti jų naudojamas, nenaujas transporto priemones už mažesnę nei rinkos kainą.

Bendra iš Nyderlandų įsigyjamos karinės technikos vertė – apie 10 mln. Lt.

Lietuvos ir Nyderlandų kariuomenės bendradarbiauja pagal 2008 m. birželį pasirašytą atnaujintą dvišalė bendradarbiavimo sutartį. Šalys taip pat yra pasirašiusios memorandumą dėl bendradarbiavimo logistikos srityje, pagal kurį Lietuvos ir Nyderlandų kariuomenės plėtoja struktūrinį bendradarbiavimą logistikos srityje. Lietuvos kariai dalyvauja olandų rengiamose ar kartu su jais tarptautinėse pratybose ir mokymuose vandens valymo, judėjimo kontrolės, krovinių pervežimų srityse. Nyderlandų karinės pajėgos su kitomis NATO šalimis reguliariai dalyvauja išminavimo pratybose Baltijos jūroje, kitose pratybose ir mokymuose.

Lietuvos ir Nyderlandų kariai 2011 m. pirmąjį pusmetį budėjo Europos Sąjungos kovinėje grupėje, o 2011–2012 m. – NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF-18). 2005 m. Nyderlandų karinių oro pajėgų kariai su keturiais F-16 „Fighting Falcon“ dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Tikimasi, kad Nyderlandų kariai prie šios misijos prisidės ir ateityje.

Pastaba žiniasklaidai: Artimiausiu metu žiniasklaidos atstovams taip pat bus sudarytos galimybės apžiūrėti įsigytą karinę techniką

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra