Pažink tėvynę iš arčiau

Autorius: Data: 2013-03-06 , 14:22 Spausdinti

„Pamildami savo gimtąjį kampelį, išmokstame mylėti ir savo Tėvynę“ (S. Teri) 

Paskutinę žiemos dieną, 2013 m. vasario 28-ąją, į Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinę mokyklą rinkosi Buivydiškių zonos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Pradinukai nekantravo pasidalinti savo žiniomis naujame konkurse „Pažink Tėvynę iš arčiau“.

Renginys skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo ir nepriklausomybės atgavimo datoms paminėti. Šio konkurso sumanytojos ir organizatorės – Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Violeta Šukevičienė ir Rasa Jarumbauskienė.

Konkurse dalyvavo keturių Vilniaus rajono mokyklų pradinių klasių mokinių komandos: Glitiškių mokyklos-darželio, Buivydiškių pradinės mokyklos, Maišiagalos LDK Algirdo vidurinės mokyklos ir šeimininkų. Komandas sudarė 2-4 klasių mokiniai, kurie atsivežė savo mažųjų draugų gražiausius piešinukus apie Tėvynę. Kiekviena komanda paruošė prisistatymą. Savo originalumu ir artumu gyvenamajai aplinkai sužavėjo Glitiškių mokyklos-darželio pradinukų pasirodymas. Mokiniai savo žinias demonstravo 3 rungtyse: turėjo atsakyti į klausimus iš Lietuvos istorijos, geografijos, atpažinti istorinius bei kultūrinius architektūros objektus. Savo sumanumą pradinukai rodė pildydami ir žymėdami Lietuvos kontūrinį žemėlapį. Visi konkurso dalyviai nors ir buvo pakiliai nusiteikę ir susikaupę, bet atsakinėdami į sudėtingus klausimus bei atlikdami kitas užduotis neprarado geros nuotaikos.

Konkurso nugalėtojais tapo Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos komanda. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir prisiminimo dovanėlėmis.

Tikimės, kad šis pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo konkursas taps gražia tradicija ne tik Buivydiškių zonos pradinių klasių mokiniams, bet Vilniaus rajono mokyklų pradinukams.

Parengė Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Violeta Šukevičienė ir Rasa Jarumbauskienė

Irinos Purikovos nuotr.

Nuotraukose:

1. Vilniaus r. Glitiškių mokyklos-darželio prisistatymas

2. Konkurso dalyviai

3. Mažųjų darbeliai

4. Užduotis kontūriniame Lietuvos žemėlapyje

Voruta. – 2013, kov. 16, nr. 6 (770), p. 15.

Rytų Lietuva , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra