Paulius Normantas išleido fotografijų albumą apie šventus budistų miestus

Autorius: Data: 2012-11-07 , 14:33 Spausdinti

Žymus fotografas, keliautojas ir poetas Paulius Normantas išleido naują fotografijų albumą „Keturios Budos pėdos, keturi šventi miestai“. Nuotraukų cikle iš kelionių po budistų kraštus Rytuose – Indijoje ir Nepale – įamžintos svarbiausios budistų piligrimystės vietos. Šiam albumui pratarmę parašė pats Tibeto dvasinis lyderis 14-tasis Dalai Lama.

Paulius Normantas savo fotografijų knygai įkvėpimo sėmėsi iš keturių pagrindinių su Budos gyvenimu ir mokymu susijusių piligrimystės vietovių: Lumbinio, Bodgajos, Sarnatho ir Kušinagaro. Nuostabios fotografijos skaitytojui suteiks daug džiaugsmo, nepaisant to, ar jį domins šios piligrimystės vietos, ar vien įspūdingi vaizdai“, – rašo 14-tasis Dalai Lama fotoalbumo pratarmėje.

Autorius į albumą sudėjo fotografijas iš kelionių po Rytus. 2007-2008 m. jis fotografavo Nepale, Lumbinyje, savo darbų ir fotoekspedicijų vadovo ir mokytojo Budos Šakjamunio gimimo vietoje. 2009 m. fotografas dirbo Bodhgajoje, kur Buda nušvito. Paskutinėje Budos pėdoje, šventajame Kušinagaro mieste, kur jis išsilaisvino iš kūno, keliautojas fotografuoti baigė 2010 m. žiemos viduryje.

Šiai knygai tekstus parašė prof. Audrius Beinorius. Pasak profesoriaus, pasaulyje žymaus lietuvių fotomenininko ir poeto Pauliaus Normanto albume siekiama atskleisti nepakartojamą šventų vietovių dvasią. Tai vienuoliktas jo fotoalbumas apie Rytų kultūras ir devintasis apie budistinius kraštus. Per dvidešimt dvejus piligriminio gyvenimo tuose kraštuose metus jis dirbo keturiolikoje valstybių ir sukaupė daugiau kaip 100 tūkst. fotografijų archyvą. Šimtu aštuoniomis fotografijomis pristatomi istorinių Budos vietų architektūros paminklai, meno objektai, kiti artefaktai.

Albumą P. Normantas pristatys 2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienį, 17.30 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31).

Renginyje dalyvaus prof. Antanas Andrijauskas, žurnalistas Ginas Dabašinskas, akustines improvizacijas atliks Saulius Petreikis.

Fotoalbumą išleido leidykla „Petro ofsetas“.

Paulius Normantas nuo 1983 metų yra apkeliavęs daugelį Azijos šalių. Jo ekspedicijų sąraše – Rusija, Tibetas, Kinija, Kazachstanas, Indija, Pakistanas, Nepalas, Tailandas, Kambodža, Mianmaras, Butanas, Vietnamas, Laosas, Indonezija ir kt. Fotografas yra pelnęs daugiau neo 10 Lietuvos ir tarptautinių apdovanojimų, tarp jų – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Dėl papildomos informacijos ar interviu skambinkite Pauliui Normantui tel. 8 611 60093

Fotografija , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra