Patyrimai Šilalėje

Autorius: Data: 2011-11-07 , 08:55 Spausdinti

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

Šios savaitės žemaitiškas maratonas užsibaigė 2011 m. lapkričio 4-ąją Šilalėje. Tęsiant ne taip seniai aprašytą tremties ir rezistencijos muziejų temą reiktų paminėti būtent šį rajoną.

Čia planuojami du muziejai – tremties, kurį ketinama įrengti tremtinės, gydytojos, rašytojos Dalios Grinkevičiūtės name ir rezistencijos – Kentrų sodyboje už kelių kilometrų nuo Šilalės. Pastarasis projektas kiek tolimesnis, tačiau vizijos itin įdomios ir patrauklios. Linkiu, kad kuo greičiau pavyktų įgyvendinti planus dėl D. Grinkevičiūtės muziejaus, tai būtų labai simboliška – juk ši rašytoja, pati patyrusi tremties sunkumus, paliko mūsų ir tarptautinei visuomenei knygą „Lietuviai prie Laptevų jūros“, per kurią daug kas pažino tremtinių išgyvenimus. D. Grinkevičiūtės prisiminimais rėmėsi ir Ruta Sepetys, kurios romanas „Tarp pilkų debesų“ tapo pasauliniu bestseleriu ir taip pat prisideda prie Lietuvos istorijos sklaidos.

Diena prabėgo greitai kupina susitikimų, kurie atspindėjo Šilalės rajono nuotaikas, problemas ir džiaugsmus. Savivaldybėje su meru Jonu Gudausku, vicemeru Raimundu Vaitiekumis bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Maciene pasidalinome ES ir Šilalės aktualijomis. Rajonas remiasi žemės ūkiu, todėl mano pristatytas Europos Komisijos pasiūlymas dėl galimai mažėsiančios paramos žemės ūkiui buvo sutiktas su nerimu. Guodžia kol kas tiek, kad Europos Parlamente ginsime Lietuvos interesus visomis išgalėmis. Apsilankymas Socialinių paslaugų centre ir tai, kad jau galiu lyginti su situacija kituose rajonuose, leidžia pagilinti žinias socialinės politikos srityje.

Labai malonus susitikimas buvo su rajono jaunimo organizacijų, kurių aktyviai veikiančių yra 15, atstovais. Prie šilališkų džiaugsmų priskirčiau Dionizo Poškos baublių komplekso renovaciją (ne tik pačių „namukų“, bet ir visos aplinkos). Tikiuosi, jis dabar sulauks dar daugiau lankytojų – rekomenduoju apsilankyti.

Ir kaip visada, esu dėkinga partiečiams bendražygiams už šiltus ir malonius susitikimus.

Mindaugo Mikulėno nuotr.

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra