Patvirtinti Pajūrio ir Aukštadvario regioninių parkų bei jų zonų ribų planai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vyriausybė patvirtino Pajūrio ir Aukštadvario regioninių parkų bei jų zonų ir buferinės apsaugos zonų ribų planus. Pajūrio regioninio parko ribos iš esmės nesikeičia, jo plotas lieka nepakitęs. Įvertinus pažintinio turizmo ir rekreacinės infrastruktūros plėtros perspektyvas, taip pat atsižvelgus į gamtos ir kultūros vertybių išsidėstymą bei siekiant išsaugoti vertingiausias gamtiniu ir kultūriniu požiūriu teritorijas, pakoreguotos šio parko funkcinių zonų ribos.
Pagal naująjį planą Pajūrio regioniniame parke dvigubai padidėjo rekreacinio prioriteto zonų plotas ir 182 hektarais konservacinio prioriteto zonų plotas sausumoje. Jūros akvatorija, išskyrus 100 m pločio juostą prie kranto ties Nemirsetos rekreacinio prioriteto zona bei į pietus nuo Rikinės upelio žiočių, priskirta Karklės talasologiniam (jūriniam) draustiniui. Taip pat yra išskirta kitos paskirties – krašto apsaugos – zona, o buvusi žemės ūkio zona įvardyta kaip ekologinės apsaugos prioriteto zona, siekiant palaikyti ekologinę kraštovaizdžio pusiausvyrą bei išvengti neigiamo antropogeninių objektų ir veiklos poveikio aplinkai. Nustatyta, kad Pajūrio regioninio parko konservacinio prioriteto zonas sudaro Plazės gamtinis rezervatas, Nemirsetos, Šaipių ir Olandų kepurės kraštovaizdžio, Karklės jūrinis, Kalotės botaninis-zoologinis ir Karklės etnokultūrinis draustiniai.
Vyriausybei šiandien patvirtinus Pajūrio regioninio parko bei jo zonų ribų planą, Aplinkos ministro įsakymu bus tvirtinamas parengtas šio parko tvarkymo planas. Pastarajame numatyta, kad ekologinės apsaugos prioriteto zonoje (buvusioje žemės ūkio zonoje) visi žemės savininkai, kuriems žemė buvo grąžinta natūra arba ekvivalentine natūra, gali statyti gyvenamuosius namus (sodybas).
Aukštadvario regioninio parko plotas pagal naująjį planą padidėjo 482 ha, o jo rekreacinio prioriteto zonų plotas – 438 ha, konservacinio prioriteto zonų plotas – 248 ha, gyvenamosios paskirties zona – 200 hektarų. Nustatyta, kad šio parko konservacinio prioriteto zonas sudaro Mergiškių gamtinis rezervatas, Mergiškių, Saloviškių, Spindžiaus, Strėvos aukštupio, Verknės aukštupio, Verknės ir Vilkokšnio kraštovaizdžio draustiniai; Antakmenių, Strėvos ištakų, Tabaliukų ir Verniejaus hidrografiniai draustiniai; Verknės botaninis-zoologinis, Skrebio botaninis, Mošos archeologinis ir Aukštadvario urbanistinis draustiniai.
Aukštadvario regioninio parko tvarkymo plane urbanistinei plėtrai rezervuojamos ekologiškai mažiau jautrios ir rekreacijai numatytos teritorijos.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra