Pasvalio Gyvojo Rožinio jubiliejus ir atlaidai

Autorius: Data: 2014-10-16 , 08:15 Spausdinti

Bendraujant su Pasvalio krašto žmonėmis smagu girdėti, kad Pasvalio dekanato Gyvasis Rožinis aktyviai veikia, kartu meldžiasi, būna katechezės, daug keliauja. Spalio 5 d. nukeliavau į Pasvalio Šv. Jono krikštytojo parapijos bažnyčią, kur vyko Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės atlaidai. Kartu buvo švenčiamas Pasvalio dekanato Gyvojo rožinio dešimties metų jubiliejus.

Šiai dienai buvo parengtas lankstinukas, jame – visos dienos programa, net svečiams numatyta pažintinė kelionė po Pasvalio miestą. Galėjome susipažinti su informatyviais stendais „Kilti ir kelti“ apie atskirų Pasvalio dekanato parapijų veiklą Prieš bažnyčios centrines duris švytėjo iš rudens gėlių sudėliotas paveikslas, skirtas Gyvajam Rožiniam. Šventiškai išpuoštas bažnyčios vidus, gausybė maldininkų, buvo svečių net iš Tytuvėnų, Šiaulių ir kitų vietovių.

Sumos Šv. Mišioms vadovavo Biržų Šv. Jono krikštytojo parapijos vikaras, Nemunėlio Radviliškio Švč. M. Marijos klebonas kunigas Ernestas Želvys. Kartu meldėsi Pasvalio klebonas Albertas Kasperavičius ir kiti kunigai. Šv. Mišių pabaigoje buvo iškilminga procesija.

Po Sumos vyko katechezė „Karaliene šeimos, melski už mus“. Ją įtaigiai pravedė kunigas Ernestas Želvys. Kalbėjo taip įtikinamai ir konkrečiai, jog kiekvienas žodis ir pateiktas pavyzdys pakvietė pamąstymams.

Vėliau buvome pakviesti pabendravimui, bendrai agapei į Pasvalio kultūros centrą. Jau įeinat pasijutome laukiami, kiekvienas laiptelis į II-ąjį buvo papuoštas rudeniškai pasidabinusių medžių akcentais. Agapės metu Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio vadovė Vlada Čirvinskienė padėkojo visiems susirinkusiems, ypatingai kuo nors prisidėjusiems prie atlaidų ir Gyvojo Rožinio veiklos plėtojimo. Jų narius sveikino svečiai. Palaiminus stalus, vyko bendra agapė. Jos metu meninę programą atliko Kyburių Švč. M. Marijos Angeliškosios parapijos bažnytinis ansamblis – Kaziliūnų šeima ir jų draugai.

Mane išsiskubinančią į autobusą, mandagiai sustabdė miela Danutė. Paklausdama ar aš pasivaišinau, pasakius, kad esu jau pavalgiusi, ji vis tiek į rankas įdavė kelionėn saldumynų. Rūbinėje labai mandagiai aptarnavo moterys. Parodytas nuoširdumas, nepaprastai sušildė sielą. Kiek nedaug tereikia parodyti dėmesio, kad apie Pasvalį ir jo žmones vėl kalbėtum gražiausiais žodžiais. Kad vėl trauktų vykti į kaimyninį rajoną, pasiklausyti sakomų žodžių, pamatyti meile ir nuoširdumu švytinčių veidų.

Ona SRIŠKIENĖ,

Paįstrys-Pasvalys

Teatralizuotas jubiliejaus organizavimas

Kultūra Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra