Pasvaliečiai Stebuklingąją Madoną pagarbino Šiluvoje

Autorius: Data: 2012-08-27 , 13:03 Spausdinti

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė, LKMS valdybos narė, LKMS Pasvalio katalikių moterų draugijos pirmininkės pavaduotoja, Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio vadovė, Pasvalys

Grupė Pasvalio dekanato piligrimų (Katalikių Moterų draugijos narės, Gyvojo Rožinio bei Marijos Legiono maldininkai) 2012 m. rugpjūčio 8 d. rytą, išklausę šventas Mišias Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurias aukojo kunigas vikaras Miroslavas, su pakilia dvasinga nuotaika išvyko į Šiluvą. Kelionę parūpino Girsūdų kaimo ūkininkas Petras Karoblis. O šios piligrimystės tikslas buvo aplankyti bei pagarbinti Čenstakavos Dievo Motinos ikonos kopiją Šiluvoje.

Čenstakavos Dievo Motinos ikona š. m. rugpjūčio 5 d. Skaistkalnės miestelyje (Latvija) po šv. Mišių iškilmingai buvo perduota Panevėžio vyskupijos atstovams ir iki rugpjūčio 12 d. keliavo po Lietuvos vyskupijas. Sekmadienio rytą Dievo motinos ikona Marijampolėje jau buvo perduota Lenkijos delegacijai.

Tai pasaulinės Dievo motinos ikonos piligrimystės „Nuo vandenyno iki vandenyno“ dalis, skirta gyvybės ir meilės civilizacijai apginti. Čenstakavos Dievo Motinos ikoną prie Šiluvos koplyčios pasitiko Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, kunigai, tikintieji bei atvykę piligrimai iš Pasvalio. Telšių vyskupijos piligrimai kartu su Kauno arkivyskupijos tikinčiaisiais procesijoje, giedodami Švč. M. Marijos litaniją, Ją palydėjo nuo koplytėlės iki Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikos. Paveikslas buvo pastatytas garbingiausioje vietoje prie pagrindinio altoriaus.

Prieš šv. Mišias Kauno I dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičus vedė savo katechezę. Kalbėjo apie Čenstakavos Dievo Motinos istoriją ir ragino melstis prašant Dievo malonės moterims ryžto atsinaujinti, atgimti ir pasukti Švč. M. Marijos pasirinktu motiniškumo keliu. Mišioms Dievo Motinos garbei vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius, kartu kancelebravo Kauno arkivyskupijos kunigai, giedojo Raseinių ir Kauno arkikatedros chorai.

Homilijoje Šiluvoje arkivyskupas kalbėjo apie tris pagrindinius šios piligrimystės tikslus: siekį atkreipti žmonių dėmesį į daromą didelį nusikaltimą prieš gyvybę, kurio negalima pateisinti jokiais argumentais; branginti per santuoką sukurtą šeimą, nes tik tokiose šeimose gyvybei yra saugiausios sąlygos; melsti dangaus pagalbos, kad visi žmonės suvoktų, jog materialinė gerovė ar malonumas negali būti pagrindinė žmogaus siekiamybė, nes žmogus yra ne vien duona sotus, bet ir Dievo žodžiu. Šiluvoje buvo skirta laiko visiems norintiems prieiti pasimelsti prie Ikonos.

Šis prisilietimas prie Dievo Motinos daugeliui piligrimų buvo didis stebuklas. Jis dar labiau suvienijo bei sustiprino krikščioniškąją šeimą. Vieni bučiavo Dievo Motinos ikoną, antri lietė rankomis, treti glaudė rožančius, paveikslėlius. Aplink sklido šiluma, nuoširdumas, palaima bei ramybė. Daugelio, net ir pasvaliečių akyse, lig kokie krištoliniai karoliukai skruostais riedėjo ašaros, kurių paskirtis būtų sunku ir atspėti. Gal tai buvo džiaugsmo, meilės, pasiaukojimo, kančios ar amžinos gyvybės ašaros. Dievo Motinos lūpos tarsi kuždėte kuždėjo čia visiems susirinkusiems, kaip svarbu branginti kiekvieną gyvybę bei savo paslaptingu žvilgsniu paguodė tuos, kurie vis ieškojo to teisingo išsigelbėjimo ir priminė, kad išeitis iš visų bėdų yra malda, nes tik ji yra visagalė.

Vilmos Gaigalaitės nuotr.

Nuotraukoje: Pasvaliečiai piligrimai prie Čenstakavos Dievo Motinos paveikslo Šiluvos Švč. M. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje

Religija , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra