Pašto ženkluose ir atvirlaiškiuose – Kalėdas švenčiantis pasaulis

Autorius: Data: 2015-12-09 , 06:21 Spausdinti

Pašto ženkluose ir atvirlaiškiuose – Kalėdas švenčiantis pasaulis

Vilniaus centriniame pašte pristatoma filatelisto Antano Jasulaičio pašto ženklų, šventinių atvirlaiškių ir vokų, paženklintų specialiais kalėdiniais spaudais, paroda „Pasaulis švenčia šv. Kalėdas“. Ekspozicijoje – iš daugiau nei 100 pasaulio valstybių kalėdiniu laikotarpiu siųsta pašto korespondencija ir kiti kalėdine atributika puošti filatelijos gaminiai.

Parodos lankytojai turės progą išvysti visą kalėdinės atributikos pašto ženklų, vokų, atvirlaiškių spektrą – nuo pirmųjų 1898 metais Kanadoje pasirodžiusių kalėdinių pašto ženklų iki šių dienų visame pasaulyje (tiek krikščioniškajame, tiek kitų religijų šalių) leidžiamos Kalėdų temos filatelijos.

Jau daugiau nei dešimtmetį esu užsikrėtęs „kalėdomanija“, todėl renku ir kolekcionuoju įvairius filatelinius gaminius, susijusius su viena iš gražiausių ir laukiamiausių metų švenčių – šv. Kalėdomis.Kasmet prieš Kalėdas yra išleidžiama šventinių pašto ženklų, vokų ir atvirlaiškių, kurie su šventiniais sveikinimais ir dovanų pašto siuntomis pasklindapo visą pasaulį.

Šia paroda noriu parodyti, kaip skirtingai Kalėdos pasitinkamos įvairiose pasaulio šalyse – net ir tose, kuriosenepriimtina švęsti Išganytojo gimimo“, – teigė parodos autorius A. Jasulaitis.

Vilniaus centriniame pašte A. Jasulaičio paroda veiks iki Trijų karalių šventės.

Inžinieriaus išsilavinimą turintis A. Jasulaitis kolekcionuoti pašto ženklus pradėjo vaikystėje. „Beveik 70 metų esu paniręs į filateliją, ji tapo didžia mano gyvenimo aistra ir turiningu laisvalaikio užsiėmimu“, – sako kolekcininkas. Jo turimoje kolekcijoje – ne tik Kalėdų, bet kitų temų pašto ženklai, vokai, atvirukai, kiti filateliniai gaminiai.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.


Kultūra Lietuva Miestai Naujienos Renginiai Vilnius , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra