Pasodintas Radvilų ąžuolynas

Autorius: Data: 2011-04-19, 13:14 Spausdinti

Asvejos regioniniame parke, Dubingių seniūnijoje, Trakų kaime, 2011 m. balandžio 16 d. pasodintas Radvilų ąžuolynas. Daugiau kaip šešiasdešimt talkininkų 1,3 ha plote pasodino 3 700 ąžuoliukų ir 1 300 eglaičių.

Lietuvos didikų Radvilų giminės istorija neatsiejama ir nuo Dubingių istorijos. 2009 metais į Dubingius grįžo žymiausių Radvilų giminės atstovų Mikalojaus Radvilos Rudojo ir Mikalojaus Radvilos Juodojo bei jų šeimos narių palaikai. Minint perlaidojimo metines, Lietuvos evangelikų reformatų bendruomenei kilo idėja Radvilų atminimą įamžinti ne tik paminkline lenta Dubingių piliavietėje, bet ir prasmingu darbu krašto labui. Bendradarbiaujant evangelikų reformatų bendruomenei, Asvejos regioninio parko direkcijai bei Dubingių girininkijai, pagal ąžuolynų atkūrimo programą Dubingių seniūnijos Trakų kaime parinkta vieta ąžuolyno sodinimui.

„Ankstyvą šeštadienio rytą prie Asvejos regioninio parko lankytojų centro rinkosi evangelikų reformatų bendruomenės nariai su dvasiniais vadovais – vicesuperintendentu Rimu Mikalausku bei kunigu Raimondu Stankevičium – iš Vilniaus, Kauno, Biržų ir Panevėžio. Į talką atskubėjus miškininkams bei parko darbuotojams ąžuolus sodino daugiau nei 60 žmonių talka. Nuvykus į sodinimo vietą, Utenos urėdijos urėdas Stasys Kvedaras bei pavaduotojas Valentinas Merkys trumpai pristatė dienos tikslą ir mokė dalyvius kaip reikia teisingai sodinti medelius. Dubingių girininkijos girininkas Rimantas Zaremba informavo, kad reikės užsodinti 1,3 ha plotą, į jį pasodinant 3 700 ąžuoliukų ir 1 300 eglaičių bei prie kiekvieno ąžuolo sodinuko įkalti kuoliukus. Sodinimas užtruko iki vėlyvos popietės. Visi talkininkai buvo vaišinami miškininkų virta koše. Šios idėjos sumanytoja Danguolė Juršienė atsisveikindama pažadėjo rūpintis užsodintu ąžuolynu. Žinoma, ąžuolynu rūpinsis ir direkcijos kolektyvas bei miškininkai“,  – sakė Asvejos regioninio parko direkcijos kultūrologė Rima Bareikienė.

Asvejos RPD archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra