Paslaptys Jomantų miško take

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Žurnalas „Kelionės ir pramogos“ pristato Jomantų pažintinį taką, esantį Varnių regioniame parke. Tai vienas iš lankomiausių takų Lietuvos saugomose teritorijose. Šis savitas takas ne tik pažinimui skirtas. Jame reikia įveikti įvairiausias kliūtis, įminti paslaptis, atlikti užduotis. Laukia ir netikėtumai.
 
Jomantų pažintinio tako ilgis – 4,2 km. Jis suskirstytas į septynias dalis. Trasos pradžią  žymi pastogė su informaciniu stendu. Yra automobilių stovėjimo aikštelė. Pažintį su senosiomis lietuvių tradicijomis papildo įvairios sportinės užduotys. Keliaujame per „Miško deivių buveinę“: Medeinė – senovės baltų miškų globėja, Žvėrynė – medžioklės bei žvėrių valdovė įkurdintos prie Vokštelio (Aklaežerio). Kauko skulptūra-matuoklė lankytoją informuoja apie vandens lygio svyravimus Aklaežeryje. Šis ežeriukas labai mįslingas. Kartais jis yra, kartais jo nėra. Kai kelias dienas pliaupia, jis pranyksta, o kai sausra, ima ir atsiranda.
 
Šalia tako ruožo, vingiuojančio iki triliemenio ąžuolo, įrengtos trys atokvėpio aikštelės. Aikštelėje ant Kumetynuko kalvos pastatytas medinis muzikos instrumentas „Medžiofonas“, kurio veikimo principas paremtas įvairaus ilgio tuščiavidurių rąstų skambėjimo gama. Prie triliemenio ąžuolo įrengta „Sūpuoklių aikštelė“ vaikams ir ne tik – džiugi akimirka pėsčiųjų kelyje. Čia pat ir šaltinis atsigaivinti.
 
Keliaujant ketvirtąja pažintinio tako dalimi, teks įveikti kliūčių ruožą, vedantį prie Jomantų ąžuolo. Čia teks išmėginti savo ištvermę ir fizinę būklę net penkiuose jėgos atrakcionuose. Po sunkoko pasivaikščiojimo yra vieta ir atsipūsti.
 
„Tamsiųjų paslapčių“ trasa vingiuoja mišku nuo triliemenio ąžuolo. Keliaujant kelmų taku per pelkę, šakų tuneliu, čiuožiant, įveikus „Slibinų duobę“, atsiskleidžia tamsiosios miško paslaptys.
 
Norintiesiems daugiau sužinoti apie patį Jomantų mišką ir jame gyvenančius sparnuočius skirta „Inkilų alėja“. Joje iškelti inkilai įvairiausiems paukščiams, pastatytas apžvalgos bokštas, iš kurio patogu susipažinti su miško ardais – aukštais. Jei keliausite kartu su Varnių regioninio parko darbuotoju, sužinosite, kodėl paukščiai negyventų daugiabučiuose, kodėl skruzdėlynai, neva aptverti nuo skruzdėdų, ima ir išnyksta.
 
Galutinė pažintinio tako aikštelė – „Zuikių mokyklėlė“ – puiki vieta prie Jomantų akmens kelionės įspūdžiams aptarti ir įgytoms žinioms patikrinti.
 
Šiame take lankytojai supažindinami ir su ūkininkavimo miške ypatumais.
 
www.vstt.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra