Paskutinioji penktojo Valdovų rūmų paramos fondo sezono ceremonija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. spalio 25 d., sekmadienį, 14 val. Katedros aikštėje Vilniuje bus pristatyta paskutinioji penktojo Valdovų rūmų paramos fondo sezono ceremonija, skirta kunigaikštytės Elenos parvežimui iš Maskvos į Vilnių su specialia Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntinių“ miniatiūrų programa.

 
Jos metu muzikantams grojant, vėliavnešiui lydint, Valdovų rūmų šauklys praneš žinią apie delegacijos išvyką į Maskvą, kad į Vilnių būtų parvežta Maskvos didžiojo kunigaikščio Ivano Vasiljevičiaus duktė kunigaikštytė Elena, paskirta kunigaikščiui Aleksandrui kaip būsima žmona ir gyvenimo palydovė.

Kadangi paskutiniais Kazimiero Jogailaičio valdymo metais augo įtampa tarp Lietuvos ir Maskvos, o jam mirus, pasienio konfliktai peraugo į atvirą karą, Lietuva konfliktą bandė gesinti diplomatinėmis priemonėmis ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro vedybomis su Ivano III dukra Elena.

 
Po ceremonijos Trakų pilies brolija „Viduramžių pasiuntiniai“ specialiai šiai ceremonijai sukurta šokių ir karybos programa Jo Mylistos Aleksandro delegaciją linksmai palydės kelionėn. Didžiajam kunigaikščiui šie taikliai paporins, kaip nuvykus pas skaisčiąją Eleną, ją savosion pusėn palenkti.
 
Vytauto Abramausko nuotr.
 
Nuotraukoje:
 
1. Šauklys aktorius D. Račkauskas su muzikantais
2. Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntinių“ karybos programa Katedros aikštėje
 
Valdovu rūmų paramos fondas, (8 5) 261 40 63; 8 687 95722

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra