Paskolos refinansavimas – paprasčiausias būdas išsivaduoti iš skolų?

Autorius: Data: 2017-03-01 , 10:05 Spausdinti

Paskolos refinansavimas – paprasčiausias būdas išsivaduoti iš skolų?

 

Paskolos refinansavimas dar kitaip vadinamas perkreditavimu. Refinansavimas – tai paslauga, kai nauja paskola padengiama senoji, tik kur kas palankesnėmis sąlygomis. Skirtumas toks, kad refinansuojant palūkanos yra net iki 2-3 kartų mažesnės, tad refinansavimą pasirinkęs asmuo išlošia, nes jam nebereikia mokėti tokių didelių palūkanų ir jis nebebūna skolingas kelioms kreditų bendrovėms, o įsiskolina tik vienai. Pastaroji sudaro lankstesnį ir patogesnį skolos grąžinimo grafiką. Taip pat mažesnės palūkanos taikomos ir tiems, kurie nori pratęsti paskolos grąžinimo terminus.

Ši paslauga nėra dar vienas paprastas būdas pasiskolinti: ji teikiama tik tiems, kurie yra įklimpę į kreditų liūną ir dėl tam tikrų priežasčių negali laikytis sutartyse nurodytų sąlygų. Refinansavimą galima naudoti tik esant konkrečiomis aplinkybėms ir pasiskolinus iš tam tikrų skolininkų grupių.

Refinansavimo paslauga lietuviškoje rinkoje atsirado prieš kelerius metus. Ten, kur yra poreikis, vystomos ir naujos verslo sritys. Refinansavimo paslaugas teikiančių įmonių dalis įsikūrė prabėgus keleriems metams po greitųjų kreditų suklestėjimo. Kreditai visuomenės dėmesį patraukė paprastu naudojimusi: vos keli kompiuterio pelės spustelėjimai, ir pinigai – banko sąskaitoje. Dalis lietuvių dar iki šiol ne visiškai supranta greitųjų kreditų esmę ir mano, kad tai lengvi pinigai. Laikui bėgant paimami keli kreditai, susikaupia milžiniška palūkanų suma, ir įsibėgėjusio proceso dažnai nebeįmanoma sukontroliuoti be antstolių įsikišimo. Tad refinansuojant paskolas gaunama dar viena galimybė – visos skolos sutelkiamos į vienas rankas, pailgėja paskolos grąžinimo terminai, o likviduoti skolas tampa paprasčiau. Su šia paslauga atsirado galimybių išsimokėti ir tiems, kurie atrodė beviltiški skolininkai.

Kreditų palūkanos kaupiasi labai greitai, ir vos kelių šimtų eurų suma tuoj tampa tūkstantine suma, o keli tūkstančiai eurų tampa dešimtimis tūkstančių, todėl turint įsiskolinimų laikas nėra įsiskolinusiojo sąjungininkas.

Kokiu tikslu siūloma refinansavimo paslauga?

Paslaugos teikėjų tikslas – padėti įsiskolinusiems asmenims gauti naują, su kur kas mažesnėmis palūkanomis paskolą, išvengti kelių kreditorių, pasiūlyti lankstesnes skolos mokėjimo sąlygas ir sumažinti mėnesio įmokas.

Kokiais atvejais galima pasinaudoti šia paslauga?

  • Norint palankesnių kredito grąžinimo sąlygų.
  • Norint kuriam laikui atidėti paskolos mokėjimą.
  • Norint pratęsti paskolos grąžinimo terminus.

Piniginis aspektas

Klientai, padengdami savo esamus įsiskolinimus, turi skolintis daugiau negu įprastai, todėl įmonės gali pasiūlyti mažesnes palūkanas ir lankstesnes sąlygas negu tiems, kurie ima nedidelės vertės kreditus (pavyzdžiui, nuo 100 iki 300 Eur). Refinansavimo sumos siekia tūkstančius ar dešimtis tūkstančių eurų. Skaičiuojama, kad vidutinė greitojo kredito suma siekia vos iki 150 eurų valiutų skaičiuoklė atitinkamai parodė, kad suma atitinka 517,92 Lt), o tose kreditų teikimo įmonėse, kurios teikia mažesnes sumas, galima pasiskolinti ir vos 50 eurų, todėl įmonės tikisi uždirbti per milžiniškas palūkanas. Pastarąsias refinansavimas ir padeda likviduoti.

________________________________________

Lietuvoje skolinimosi mastai yra labai dideli, to priežastys yra dvi: neatsakingas skolinimasis ir neatsakingas skolinimas. Kreditai suteikiami beveik visiems be išimties, jį gauti galima net neišėjus iš namų, nuolatinės reklamos tiek televizijoje, tiek spaudoje, tiek kitais kanalais nuolat primena, kad pinigų galima gauti čia ir dabar ir pan. Vis dėlto, kreditai yra žalingi tik tada, jei jie imami be tikrai rimtų priežasčių, kritiškai neįvertinus savo finansinių ir kredito grąžinimo galimybių. Kitais atvejais racionaliai pasiskolinti pinigai – naudingi. Laimei, šiandien yra sprendimai, kurie gali padėti sumažinti finansinius sunkumus.

PR

Reklama , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra