Paskirtas naujas Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininkas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienį (2010 07 02) popiežius Benediktas XVI paskyrė naują Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininką Bazelio vyskupą Kurtą Kochą, kuris šias pareigas perėmė iš kardinolo Walterio Kasperio, jau sulaukusio 77 metų amžiaus.

Kurt Koch gimė 1950 metais Šveicarijoje, Liucernos kantone. 1982 metais buvo įšventintas į kunigus, kurį laiką darbavosi parapijoje, o po to ilgą laiką dėstė įvairias teologines disciplinas Liucernos universiteto teologijos fakultete. 1996 metais buvo įšventintas Bazelio vyskupu. 2002 metais Kurt Koch buvo paskirtas Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos nariu.

Birželio 29 dieną vyskupas Koch laišku kreipėsi į Bazelio vyskupijos tikinčiuosius, jiems dėkodamas, su jais atsisveikindamas ir trumpai aptardamas savo naujas pareigas.

Anot naujojo Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininko, kai prieš kelis mėnesius jis buvo susitikęs su popiežiumi Benediktu XVI, kuris jo paprašė priimti šią naują atsakomybę, Šventasis Tėvas pabrėžė, jog labai svarbu, kad šias pareigas eitų gerai ir tiesiogiai, ne tik iš knygų po Reformos gimusias Bažnyčias ir bažnytinius judėjimus pažįstantis žmogus. Taip popiežius parodė, jog iš širdies rūpinasi ekumeniniu suartėjimu ne tik su ortodoksais, bet ir su protestantais.

Vyskupas Koch paminėjo savo ekumeninio dialogo patirtį, kauptą ne tik Bazelio vyskupijoje, bet ir Popiežiškojoje krikščionių vienybės taryboje, per kurią jis dalyvavo tarptautinės katalikų-ortodoksų teologinės komisijos ir katalikų-liuteronų komisijos darbuose. Jis taipogi buvo atsakingas už santykius su judaizmu.

Žinoma, nuo šiol jo darbų ir uždavinių ratas bus daug platesnis. Popiežiškoji krikščionių vienybės taryba turi du didelius tikslus. Pirma, pačioje Bažnyčioje skleisti autentišką ekumeninę dvasią pagal Vatikano II Susirinkimo dekretą „Unitatis redintegratio“ ir kitus orientacinius dokumentus. Antra, Taryba turi uždavinį megzti dialogo ir bendradarbiavimo ryšius su kitomis krikščioniškomis Bažnyčiomis ir jų asociacijomis.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Vatikano Šv. Petro bazilika

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra