Paskelbtos 2010-ųjų Metų knygos titulą pelniusios knygos

Autorius: Data: 2011-02-19 , 08:42 Spausdinti

Suaugusiųjų kategorijoje 2010-ųjų Metų knygos titulą laimėjo Marcelijaus Martinaičio biografiniai užrašai „Mes gyvenome“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Autorius atsiminimų knygoje ne tik kalba apie savo vaikystę ir paauglystę, bet ir vaizdžiai pasakoja apie anų laikų Lietuvos kaimo gyvenimą, atskleidžia žmonių pasaulėžiūrą ir mąstyseną, įžvalgiai lygina su smarkiai pasikeitusiu vėlesnių laikų pasauliu.

Mažųjų skaitytojų valia 2010-ųjų Metų knyga vaikų kategorijoje tapo Rimanto Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“ (Versus aureus). Tai smagių istorijų knyga vaikams, kurie domisi neįprastais nuotykiais. Joje pasakojama, kaip smagu būtų eiti į mokyklą, jei vaikų ten kasdien lauktų mažas vaiduokliukas. Su juo ne tik galima būtų pasitarti, jei nežinai atsakymo į mokytojos klausimą, bet ir pasikalbėti, nes jis – tikras draugas. O svarbiausia – jo niekas nemato.

Paauglių kategorijoje Metų knyga išrinkta Vytauto Račicko knyga „Baltos durys“ (leidėjas V. Račickas). Tai romanas apie paauglius, jų svajones, ieškojimus ir klystkelius. Išties liūdna istorija, kuri gali paliesti kiekvieną iš mūsų.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų penketukų kasmet renka Metų knygas trijose kategorijose: Metų knygą vaikams, Metų knygą paaugliams ir Metų knygą suaugusiesiems. Šiemet už Metų knygą balsavo rekordinis skaitytojų skaičius – 17932 skaitytojai nutarė atiduoti savo balsus už jiems labiausiai patikusią šiuolaikinės lietuvių literatūros knygą.

Balsuoti buvo galima specialiai tam sukurtoje interneto svetainėje, siųsti laiškus su balsais elektroniniu bei paprastu paštu.

Šių metų akciją užbaigs iškilmingas akcijos „Metų knygos rinkimai“ laureatų apdovanojimas, kuris įvyks 2011 m. vasario 20 dieną 14 valandą Vilniaus knygų mugėje, Forume. Šiame renginyje dalyvaus visų akcijoje dalyvavusių knygų autoriai. Renginio metu bus apdovanoti ne tik Metų knygos titulą laimėjusieji autoriai, bet ir balsavusieji – burtų keliu atrinktų 20 rinkimuose dalyvavusių skaitytojų gaus „Pegaso“ knygynų dovanų kuponus.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį.

Akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos rėmėjas Ūkio bankas.

Nuotraukoje: M. Martinaičio biografiniai užrašai „Mes gyvenome“

Spauda , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra