Paskelbti žiniasklaidos konkurso „EuroMedija 2011“ laimėtojai

Autorius: Data: 2011-04-22, 15:38 Spausdinti

Išrinkti ir apdovanoti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje trečią kartą organizuoto konkurso „EuroMedija 2011“ laimėtojai. Prizai įteikti geriausiems Europos aktualijas nagrinėjusiems spaudos, televizijos, radijo ir interneto žurnalistams.

„Šiemet „EuroMedijos“ konkursui sulaukus rekordinio kiekio darbus pateikusių dalyvių, džiaugiuosi, kad kolegos nepraleidžia progos varžytis kokybę vertinančių profesionalų akivaizdoje. Iš 60 žurnalistų gautuose 93 darbuose matyti, kad Europos Sąjungai svarbios temos gyvai siejamos su Lietuvos realijomis. Rinkdami nugalėtojus ypač vertinome darbų aktualumą, originalumą ir gebėjimą išlaikyti adresato dėmesį“, – apie šių metų konkursą sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, „EuroMedijos 2011“ darbų vertinimo komisijos vadovas.

„Kasmetiniu konkursu norime paskatinti žurnalistus ne tik atskleisti Europos Sąjungos teikiamas galimybes, bet ir įžvelgti tai, ką žada dabar diskutuojami ar priimti politiniai sprendimai. Tikiuosi, kad tradiciniais tapę apdovanojimai taps paskata platesniam žiniasklaidos profesionalų ratui iš esmės gvildenti europines temas“, – konkurso sėkme džiaugėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Natalija Kazlauskienė.

Septynių „EuroMedijos 2011“ nominacijų laimėtojų sąrašas:

Daugiausia darbų sulaukusioje „Eurožiniaus“ (aktualijų žurnalisto) nominacijoje

I vieta – dienraščio „Verslo žinios“ apžvalgininkei Teresei Staniulytei už straipsnį „Dėl aklos meilės sirtakiui Europa šoka ties bedugne“.

II vieta – Alytaus radijo „FM 99“ vadovui Liudui Ramanauskui už laidą „Dienos tema: Inovacijų sąjunga“.

III vieta – žurnalo „Valstybė“ leidėjui Almantui Gliožeriui už straipsnį „Europos Sąjungos direktyvos Lietuvą keičia prievarta“.

Eurovirtualo“ (interneto vartų žurnalisto) nominacijoje

I vieta – laisvai samdomai žurnalistei Jūratei Juškaitei už straipsnį „Vilniaus taboras: ar tikrai visi romai – vagys ir narkotikų prekeiviai?“

II vieta – portalo Delfi.lt žurnalistui Mindaugui Jackevičiui už straipsnį „Lietuva – vienintelė ES be žurnalistų Briuselyje“.

III vieta – laisvai samdomai žurnalistei Vijai Pakalkaitei už straipsnį „Sveiki atvykę į Europos sąjungą…Gvadelupoje“.

Europos regioniečio“ (regioninės žiniasklaidos žurnalisto) nominacijoje

I vieta – laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redaktorei Ritai Briedienei už straipsnį „Tarptautiniai pervežimai: verslas, kuriame nėra atsitiktinumų“.

II vietaJūratei Sobutienei už savaitraštyje „Šiauliai plius“ paskelbtą straipsnį „Nuo bendros politikos iki vieningos Europos“.

III vieta – laikraščio „Kėdainių mugė“ korespondentei Vilijai Mockuvienei už straipsnį „Šiuolaikiškos močiutės su anūkais žaidžia kompiuteriu“.

Europos plunksnos“ (spaudos žurnalisto) nominacijoje

I vieta – dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistei Gabrielei Pečkaitytei už straipsnį „Pirmyn, A. Lukašenka!“

II vieta – savaitraščio „Šiauliai plius“ korespondentei Oksanai Laurutytei už straipsnį „Žmonių skirtumais galima mėgautis“.

III vieta – žurnalo „Transportas“ žurnalistui Stasiui Grigaliūnui už straipsnį „Baudas teks mokėti ir užsieniečiams“.

Europos balso“ (radijo žurnalisto) nominacijoje

I vieta – Lietuvos radijo žurnalistei Giedrei Čiužaitei už konkursui pateiktą ciklo „Mes, moterys“ laidą apie Lietuvoje įsikūrusį Europos lyčių lygybės institutą.

II vietaEglei Merkytei už Lietuvos radijuje parengtą laidą „Moterų namai Belgijoje ir Lietuvoje“.

III vieta – Alytaus radijo stoties „FM 99“ žurnalistei Vilijai Ramanauskienei už laidą „Pensinio amžiaus ilginimas“.

Europos akies“ (televizijos žurnalisto) nominacijoje

I vieta antrus metus iš eilės pripažinta Domui Burkauskui už reportažą „Atliekos tampančios energija“ LTV laidoje „Idėjų metas“.

II vieta – LTV laidos „Pinigų karta“ redaktorei Rasai Tapinienei už reportažą „Motinystės džiaugsmai ir vargai Katalonijoje“.

III vieta Tautvydei Andersen, pateikusiai siužetą „Lietuvos mokslininkai – svajotojai ar realistai?“ LTV laidoje „Idėjų metas“. 

Eurotinkliaus“ (tinklaraštininko) nominacijoje iš pateiktų trijų darbų komisija atrinko vieną ir skyrė jam specialųjį prizą. Prizas atiteko tinklaraščio autoriui Andriui Rudeičiukui už straipsnį „Jungtinės Tautos uždegė žalią šviesą karinei intervencijai Libijoje“.

Visi pirmųjų vietų laimėtojai buvo apdovanoti Europos Komisijos atstovybės prizais – tinkliniais kompiuteriais (netbook), diplomais ir kelione į Briuselį Europos Vadovų Tarybos metu 2011 m. birželio mėn. Apsilankyti Briuselyje taip pat pakviesti antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojai.

Konkurso „EuroMedija 2011“ vertinimo komisiją sudarė konkurso partnerių atstovai iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos, Interneto žiniasklaidos asociacijos, Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vytauto Didžiojo Universiteto Viešosios komunikacijos katedros.

Iš viso konkurse dalyvavo 60 žurnalistų, vertinimui pateikę 93 darbus. Pernai metais konkurse dalyvavo 47 žurnalistai, pateikę 113 darbų. 2009 m. konkursas sulaukė 70 darbų, kuriuos atsiuntė 40 autorių iš visos Lietuvos.

„EuroMedija 2011“ statistika

Nominacija Dalyvių skaičius Pateikta darbų
Eurožinius 32 32
Eurovirtualas 20 20
Europos regionietis 12 12
Europos plunksna 11 11
Europos balsas 8 8
Europos akis 7 7
Eurotinklius 3 3

Pastaba: kiekvienas dalyvis konkursui galėjo pateikti tik po du darbus

Daugiau informacijos (pranešimas spaudai ir foto reportažas):

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21042011_euromedija2011_lt.htm

Nuotraukose: Žiniasklaidos konkurso „EuroMedija 2011“ laimėtojai

Lietuva , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra