Paskelbti Nacionalinių premijų laureatai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmadienį (2010 12 06) Kultūros ministerijoje paskelbti 2010 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.
 
Premijų skyrimo komisija, kuriai vadovauja istorikas Alfredas Bumblauskas, paskelbė, kad laureatai yra: kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, tapytojas Jonas Gasiūnas, teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė, rašytojas Icchokas Meras, dainininkas Virgilijus Kęstutis Noreika, rašytojas Rolandas Rastauskas.
 
Kaip praneša Kultūros ministerija, kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas apdovanojamas „už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą“; tapytojas Jonas Gasiūnas įvertintas „už tapybos galimybių atnaujinimą ir šiuolaikinio mąslaus meno idėjų sklaidą“; teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė įvertinti „už lietuvių folkloro gelmių atskleidimą Lietuvai ir pasauliui, už liaudies tradicijas bei šiuolaikinės scenografijos darną“.
 
Rašytojas Icchokas Meras apdovanojamas „už tragiškųjų XX amžiaus žmogaus patirčių atskleidimą modernioje lietuvių prozoje“; o dainininkas Virgilijus Kęstutis Noreika – „už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą“.
 
Rašytojas Rolandas Rastauskas įvertintas „už žaismingos ir ironiškos eseistikos būtį pasaulyje, už sakinio eleganciją“.
 
Kasmet teikiamos ne daugiau kaip šešios Nacionalinės kultūros ir meno premijos. Kiekvienos dydis – 104 tūkst. litų.
 
Viena premija teikiama už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.
 
Praėjusiais metais už viso gyvenimo nuopelnus Nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnė kino režisierius Almantas Grikevičius. 2009 m. Nacionalinės premijos laureatais taip pat tapo teatro režisierius Jonas Rimgaudas Jurašas, fotomenininkas Romualdas Rakauskas, menotyrininkė, meno istorikė Marija Matušakaitė, poetė Ramutė Skučaitė ir aktorius Rolandas Kazlas.
 
Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius.
 
Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijos iškilmingai įteikiamos Vasario 16-osios proga.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Rašytojas R. Rastauskas
2. Tapytojas J. Gasiūnas
3. Tearo režisierius P. Mataitis ir teatro dailininkė D. L. Mataitienė
4. Dainininkas V. K. Noreika

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra