Paskelbti 2012-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Autorius: Data: 2013-03-22, 19:00 Spausdinti

Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją, už  2012-aisiais metais Lietuvos teatrų scenose  nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais apdovanosime geriausius šalies teatro menininkus.

Pagal Kultūros ministerijos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijavimo nuostatus pretendentus premijoms turėjo teisę siūlyti profesionalūs teatrai, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Šiuolaikinio šokio asociacija, fiziniai asmenys.

Lietuvos teatrų spektaklius vertino komisija – teatrologai: Audronė Girdzijauskaitė, Vilma Janeliauskienė, Andrius Jevsejevas, Vlada Kalpokaitė, Rasa Vasinauskaitė, muzikologės Jūratė Katinaitė ir Veronika Janatjeva, šokio kritikė Vita Mozūraitė ir menotyrininkas Helmutas Šabasevičius (komisijos pirmininkas).

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, Auksiniai scenos kryžiai ir Boriso Dauguviečio auskaras šiemet tradiciškai bus teikiami Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbia Auksinių scenos kryžių pretendentus:

1. Režisierius:

Artūras Areima – už spektaklių „Plėšikai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir „Julijus Cezaris“ (OKT – Vilniaus miesto teatras) režisūrą

Eimuntas Nekrošius – už spektaklio „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas) režisūrą

Jonas Vaitkus – už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras) režisūrą

2. Dailininkas:

Jonas Arčikauskas už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras) scenografiją

Adomas Jacovskis – už baleto „Tristanas ir Izolda“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) scenografiją

Gintaras Makarevičius – už spektaklio „Balta drobulė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) scenografiją

Marta Vosyliūtė – už spektaklio „Kovos klubas“ („No Theatre“ / Jaunimo teatras) scenografiją

3. Muzika spektakliui:

Vidmantas Bartulis – už muziką spektakliui „Teiresijo krūtys“ (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Antanas Jasenka – už muziką spektakliui „Katedra“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Algirdas Martinaitis – už muziką spektakliui „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

„Sheep Got Waxed“ – už muziką spektakliui „Kovos klubas“ („No Theatre“ / Jaunimo teatras)

4. Pagrindinis vaidmuo:

Rolandas Kazlas – už Dantės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas)

Valentinas Novopolskis – už Auklės vaidmenį spektaklyje „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Dainius Svobonas – už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

5. Nepagrindinis vaidmuo:

Saulius Bareikis – už Aklo smuikininko vaidmenį spektaklyje „Katedra“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Saulius Čiučelis – už Franco vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ ir Simučio vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Tomas Rinkūnas – už Karlo vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje „Julijus Cezaris“ (OKT / Vilniaus miesto teatras)

6. Opera

Sandra Janušaitė – už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Merūnas Vitulskis – už Lenskio vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

7. Operetė ir miuziklas

Akvilė Garbenčiūtė – už Rouzės vaidmenį muzikiniame reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

Mindaugas Zimkus – už Barinkajaus vaidmenį operetėje „Čigonų baronas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

8. Šokio menas:

Inga Cibulskytė – už Izoldos vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Petras Lisauskas – už vaidmenį spektaklyje „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ („Žuvies akis“)

Agnija Šeiko – už spektaklio „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ choreografiją („Žuvies akis“)

9. Teatras vaikams:

Spektaklis „Gaidelis pinigautojas“ (Menų spaustuvė)

Spektaklis „Brangusis atrakcionų parko dėde“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Spektaklis „Mozaika“ („Dansema“)

10. Lėlių ir objektų teatras:

Spektaklio „Meteo“ kūrybinė komanda (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Gintarė Radvilavičiūtė – spektaklio „Šalia“ dailininkė (Klaipėdos lėlių teatras)

Julija Skuratova – spektaklio „Teiresijo krūtys“ dailininkė (Vilniaus teatras „Lėlė“)

11. Jaunasis menininkas:

Šarūnas Datenis ir Antanas Dubra – už spektaklį „Gaidelis pinigautojas“ (Menų spaustuvė)

Inga Jarkova – už Anės vaidmenį spektaklyje „Anė iš Žaliastogių“ (J. Miltinio dramos teatras)

Ieva Triškauskaitė – už Beatričės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas)

12. Lietuvių literatūros kūrinio sceninė interpretacija:

„Balta drobulė“ pagal Antano Škėmos romaną, inscenizacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Justinas Marcinkevičius, „Katedra“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

lrkm.lt inform.

Kultūra , ,



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra