Paskelbta dosniausia Lietuvos ugdymo įstaiga

Autorius: Data: 2012-12-05 , 09:51 Spausdinti

13 777 daiktai – tokiu rezultatu baigėsi jau antrus metus iš eilės VšĮ „Jaunimo gidas“ Lietuvos ugdymo įstaigose organizuota masinė aukojimo akcija. Jos metu vienuolika šalies mokyklų gausių šeimų ir vaikų namų vaikams dovanojo įvairiausius daiktus, reikalingus buičiai pagerinti ir kasdienybei praskaidrinti.

2012 m. mėnesį trukusi gerumo akcija baigėsi įspūdingais rezultatais – itin geros kokybės daiktais, drabužiais, batais ir edukacinėmis priemonėmis organizacijos nariai galės aprūpinti daugiau kaip 5000 vaikų, kurių gyvenimo ir buities sąlygos nesuteikia progos prieš didžiąsias metų šventes pasijusti patiems svarbiausiems.

Akcijos sumanytoja Žydrė Dargužytė pastebi, kad šiais metais Lietuvos žmonių gerumas pranoko visus lūkesčius. „Dovanų skaičius įspūdingas – juk iš esmės daugiausiai aukojo tik moksleiviai, studentai. Per mėnesį surinkti per 10 tūkst. puikios kokybės daiktų – pasiekimas. Nemaža dalis rūbų yra visiškai nauji, o svarbiausia, kad tinka žiemos sezonui. Vieni daiktai keliaus į atrinktus vaikų namus, kuriems reikia materialinės pagalbos, kiti – į gausių šeimų bendruomenę, treti – į mažus Lietuvos kaimelius ir miestelius, kuriuose žmonės gyvena itin skurdžiai. Mūsų akcijos maršrutai driekiasi per visą Lietuvą – gerumo automobiliukai šiemet įveiks daugiau nei 3000 km“, – pasakojo VšĮ „Jaunimo gidas“ direktorė Ž. Dargužytė.

2012-ųjų dosniausia šalies ugdymo įstaiga, paaukojusi 8477 daiktus, tapo Panevėžio „Vilties“ pagrindinė mokykla. Ši ugdymo įstaiga jau antrus metus iš eilės Lietuvos vaikams padovanoja daugiausiai daiktų iš visų dalyvių, mat mokyklos bendruomenė, bendradarbiaudama su jaunimogidas.lt, šį projektą laiko prioritetiniu – ugdančiu dosnesnę bei atsakingiau į vartotojiškumą žiūrinčią jaunąją kartą. 

Pasak Žydrės Dargužytės, akcija siekta parodyti, kad esant dideliam norui keisti visuomenės požiūrį į dovanojimą, galima padaryti labai daug, net ir turint mažas galimybes. „Neturime krovininių automobilių daiktams išvežioti, tad šiemet, kaip ir pernai, visus daiktus po Lietuvą gabensime beveik pilnametystės sulaukusiu automobiliu. Darbai ugdymo įstaigose jau pradėti, iki Kalėdų juos baigsime. Dėkojame dovanojusiems – juk gerumas grįžta bumerangu!”, – įsitikinusi ji.

Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad aukojimo akcija sulaukė ne tik akademinės bendruomenės palaikymo, bet ir verslo atstovų – dosniausiai Lietuvos mokyklai įspūdingą koncertą prieš pat Kalėdas dovanos ekspedicinė bendrovė AXIS TRANSPORT, o mandarinų medį, parvežtą iš Graikijos, krovinių gabenimo įmonė „Simatra“. Antros vietos laimėtojai – Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleiviai – turės galimybę pusę metų mokytis žurnalistikos – užsiėmimus dovanoja internetinio tinklalapio jaunimogidas.lt komanda. Gerumo automobiliuko degalais rūpinasi „Abipa Logistics“.

Apie akciją:

Vilniaus Gabijos gimnazija padovanojo 1651 daiktą, Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija – 1467, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija – 683, Socialinių mokslų kolegija – 453, Marijampolės Mokolų pagrindinė mokykla – 393, Šakių Slavikų pradinė mokykla – 296, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija – 210, Utenos „Saulės“ gimnazija – 59.

Daugiau informacijos: VšĮ „Jaunimo gidas“ vadovė Žydrė Dargužytė, tel. 8 62 44 59 15, el. p.: redakcija@jaunimogidas.lt„Facebook“ socialiniame tinkle http://www.facebook.com/pages/Jaunimo-Gidas/131552456911491

Nuotraukoje: Gerumo automobiliukas

Uncategorized , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra