Paskelbta Benedikto XVI žinia Pasaulinei visuomenės komunikavimo priemonių dienai

Autorius: Data: 2013-01-25 , 10:51 Spausdinti

Bažnyčios liturgijoje minint žurnalistų dangiškąjį globėją šv. Pranciškų Salezą, 2013 m. sausio 24-ąją, Vatikane pristatyta popiežiaus Benedikto XVI žinia Pasaulinei visuomenės komunikavimo priemonių dienai, kasmet minimai septintą Velykų sekmadienį (į kurį Lietuvoje nukeliamos Šeštinės, Viešpaties žengimo į dangų šventė).

Šiemet tai bus gegužės 12 d. Popiežiaus žinios tema: „Socialiniai tinklai: tiesos ir tikėjimo vartai; naujos evangelizavimo erdvės“.

Pradėdamas laišką, popiežius Benediktas XVI pirmiausia aiškina, kodėl savo svarstymams šiemetinės Pasaulinės socialinių komunikavimo priemonių dienos proga siūlo socialinių tinklų temą. Socialiniai tinklai, – rašo Popiežius, – sukūrė naują „agorą“, naują viešąją erdvę, „aikštę“, kur žmonės dalijasi idėjomis, informacijomis, nuomonėmis ir kur užmezgami nauji kontaktai ir kuriamos bendruomenės. Šios naujos erdvės, kai sugebama jose išlaikyti tikrą ir pagarbų dialogiškumą, kai gerbiamas dalyvių privatumas, kai atsakingai siekiama tiesos – gali sėkmingai stiprini žmonių asmeninius ryšius ir visos žmonijos šeimos darną. Keitimasis informacija gali tapti tikruoju bendravimu, ryšiai gali skatinti bičiulystę ir bendrystę. Tačiau Popiežius kartu pažymi, kad skaitmeninio komunikavimo aplinka nėra koks nors atskiras, virtualus pasaulis, bet žmonių kasdienio bendravimo dalis – nauja, naudojanti naujas priemones ir naują kalbą, bet priklausanti tai pačiai tarpžmogiškų santykių sferai.

Toliau savo žinioje popiežius Benediktas pereina prie socialinių tinklų naudingumo krikščioniškosios žinios skelbimui. Kaip ir kiekvienoje kitoje aplinkoje, taip ir socialiniuose tinkluose krikščionis turi liudyti, kad jo džiaugsmo ir vilties šaltinis yra tikėjimas Gailestinguoju Dievu ir Kristuje apreikšta jo meile. Dalijimasis šituo tikėjimu reikalauja, kad ir visi socialiniame tinkle komunikuojančio krikščionio pasirinkimai ir skelbiami požiūriai nuosekliai derintųsi su Evangelijos žinia.

Kitos svarbios socialinių tinklų savybės, apie kurias kalbama popiežiaus Benedikto XVI žinioje šių metų Pasaulinės visuomenės komunikavimo dienos priemonių proga, tai ir juose slypintis socialinės pažangos ugdymo potencialas, ir galimybė palaikyti bendrystės ryšius ten, kur krikščionių bendruomenės gyvena izoliuotos, ir galiausiai tokios socialinių tinklų siūlomos galimybės kaip liturgijos gaivinimas ar maldingumo ir dvasingumo ugdymas. Yra tokių specialių socialinių tinklų, kurie padeda susipažinti su Dievo Žodžiu ir jį medituoti, kuriuose vienas pagrindinių bendravimo kriterijų ir yra noras vieni kitiems padėti tikėjimo kelionėje.

Galiausiai apibendrindamas krikščionio laikyseną socialiniame tinkle, Popiežius primena, kad mūsų tikėjimas ir Evangelijos liudijimas turėtų būti nuoseklus ir nepadalintas kiekvienoje situacijoje, nesvarbu kur – ar konkrečioje aplinkoje, kurioje gyvename, ar virtualioje erdvėje, kurioje bendraujame su kitais žmonėmis. Kai bendraujame su kitais žmonėmis visada esame pašaukti jiems savo žodžiais ir savo laikysena byloti apie Dievo meilę.

Vatikano radijas

Wikipedia.org.nuotr.

Vatikanas , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra