Paskaitoje pristatomos sensacingiausios Sapiegų giminės fundacijos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 14 d., ketvirtadienį, 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks paskaita „Bažnytinės Sapiegų fundacijos. Ilgintis stebuklo“.
 
Lietuvos dailės istorikų draugija ir Bažnytinio paveldo muziejus tęsia paskaitų ciklą „Giminių mecenatystė Lietuvoje“. Paskaitose Lietuvos istorikai, menotyrininkai supažindina klausytojus su LDK ir XIX a. garsių giminių kultūrinė veikla, kurios dėka galime kalbėti ne tik apie jų politinę veiklą, LDK tapatumo formavimą ir ugdymą, teisinės sistemos formavimą, bet ir apie itin vertingus LDK ir vėlesnio XIX a. laikotarpio architektūros ir dailės objektus, kurie šiandien laikomi neatsiejama Lietuvos ir Baltarusijos kultūros paveldo dalimi.
 
Ketvirtadienį, spalio 14 d. 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks paskaita „Bažnytinės Sapiegų fundacijos. Ilgintis stebuklo“. Skaitovė dr. Tojana Račiūnaitė pagrindinį dėmesį skirs porai XVII–XVIII a. šaltiniuose plačiausiai aprašytų ir sensacingiausių Sapiegų fundacijų. Paskaitoje bus prisiminta LDK pakanclerio Kazimiero Leono Sapiegos (1609–1656) Polocko vyskupui Juozapatui Kuncevičiui skirto sidabrinio sarkofago užsakymas, taip pat – Vilniaus kašteliono Mikalojaus Sapiegos (1581–1644) Kodenio Dievo Motinos atvaizdo ir šventųjų relikvijų fundacijos – „pamaldžios vagystės“ – legenda.
 
Dr. T. Račiūnaitė aptars ne tik visuomenines bei asmenines fundacijų intencijas, bet ir tai, kaip jos vėliau interpretuojamos rašytiniuose šaltiniuose, apmąstomos atrandant giminės atstovų veiksmus vienijančią valią, globos kryptį ar nuoseklumą.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti
 
Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9, LT-01124 Vilnius
Tel. (8 ~ 5) 269 78 00, www.bpmuziejus.lt
 
Nuotraukoje: Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicija. Šv. Mykolo bažnyčios fundatoriaus Leono Sapiegos ir jo žmonų antkapinis paminklas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra