Pasirinkti tinkamas padangas padeda keli svarbūs kriterijai

Autorius: Data: 2017-10-06 , 15:57 Spausdinti

Pasirinkti tinkamas padangas padeda keli svarbūs kriterijai

Prieš pavasarį arba žiemą kiekvienas vairuotojas pamažu ima sukti galvą dėl padangų keitimo. Padangų keitimas reikalingas tam, kad esant ekstremalioms oro sąlygoms važiavimas automobiliu būtų kaip įmanoma saugesnis, patikimesnis. Prie padangų keitimo punktų nusidriekia, atrodo, nesibaigiančios automobilių eilės, nes kiekvienas vairuotojas nori suskubti laiku pasikeisti padangas ir toliau keliais ir gatvėmis važinėti saugiai.

Nors padangų pasikeitimui skiriama pakankamai daug laiko, kaip taisyklė kiekvienas vairuotojas šį nesunkų darbą atidėlioja vos ne iki paskutinės minutės, pasiteisindamas tuo, kad per gausybę darbų ir rūpesčių neatsirado laiko nusipirkti naujoms padangoms ar atvažiuoti iki padangų keitimo punkto. Tad paskutinės dienos padangoms keisti tampa tikru išgyvenimo žaidimu ir garantuoja ilgas laukimo eilėje valandas.

Pasirinkimo kriterijai

Padangų specialistai tikina, kad atėjus padangų keitimo metui visuose servisuose ar padangų keitimo punktuose įsivyrauja tikra vairuotojų apgultis. Tačiau darbo apimtimis nesiskundžia nei servisų darbuotojai, nei profesionalūs padangų pardavėjai, kuriems padangų keitimo sezonas taip pat prilygsta išgyvenimo žaidimui. Pardavėjai skaičiuoja, kad per padangų keitimo sezoną įvykdomas kone visų metų pardavimo planas, mat vairuotojai padangas tiesiog šluote iššluoja.

Specialistai aiškina, kad vairuotojai padangas renkasi remdamiesi labai skirtingais pasirinkimo kriterijais. Pirmiausia, didžioji dalis vairuotojų renkasi tokias padangas, kurios geriausiai atitiktų kainos ir kokybės santykį, tai reiškia, kad padangos būtų pagamintos daugiau mažiau žinomo gamintojo ir atitiktų visus techninius reikalavimus, keliamus tam tikram metų laikui ir jam pritaikytoms oro sąlygoms. Yra tokių vairuotojų, kuriuos domina tik universalios padangos.

Besirinkdami žiemai skirtas padangas vairuotojai dažniausiai kreipia dėmesį į protektoriaus gylį, padangų dydį, plotį bei skirtingus išmatavimus, padangų mišinio savybes. Specialistai teigia, kad žieminėms padangoms reiktų skirti ypatingą dėmesį. Šiam metų laikui skirtas padangas galima suskirstyti į kelias kategorijas: minkštos, kieto mišinio ir dygliuotos. Dygliuotas padangas siūloma rinktis tiems, kurie daug važinėja retai ar prastai valomais keliais, užmiestyje ar gilesniuose rajonuose. Taip pat dygliuotos padangos rekomenduojamos ir pradedantiems, vairuotojams, kuriems trūksta vairavimo įgūdžių vairuojant slidžiame kelyje.

Universalios padangos taip pat turi savo gerbėjų ratą. Nors nuomonės yra gana prieštaringos, vairuojantieji su universaliomis padangomis sako, kad didelio skirtumo nejaučia. Pasaulinių padangų specialistų atlikti tyrimai rodo, kad universalios padangos niekuo nenusileidžia tam tikram sezonui pritaikytoms padangoms, mat tyrimu metu nustatyta, kad tokios padangos vos 5 proc. mažiau efektyvios vairuojant ant snieguotos kelio dangos. Tad šias padangas drąsiai gali rintis tie vairuotojai, kurie žiemos metu net neketina važinėti slidžiais keliais ar tolimais maršrutais,  o ruošiasi automobilį eksploatuoti tik miesto teritorijoje, kuri yra pakankamai gerai prižiūrima ir valoma. Tačiau nereiktų pervertinti savo galimybių ir važinėjant universaliomis padangomis pirmiausia įvertinti kelio būklę, oro temperatūrą ir važiavimo greitį.

Įsigykite aprašytą produkciją iš įmonės „Dagris“ – NAUJOS PADANGOS.

Naujienos Reklama Reklama/Skelbimai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra