Pasirašytas trišalis susitarimas dėl valstybių sienų sankirtos nustatymo

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Užsienio reikalų ministerijoje ketvirtadienį pasirašytas Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susitarimas dėl valstybių sienų sankirtos nustatymo, teigiama URM pranešime spaudai.
Susitarimą pasirašė įgalioti atstovai – Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis, Lenkijos sienos apsaugos vyriausiosios komendantūros Teisės biuro direktoriaus pavaduotojas Waldemaras Poplawskis ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Aleksejus Obuchovas.
„Šiuo susitarimu žengtas svarbus teisinis žingsnis dėl Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sankirtos. Toliau lieka tik įgyvendinimas“, – per pasirašymą sakė Z.Kumetaitis.
Susitarimu nustatyta Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybės sienų sankirtos padėtis. Šis taškas, pavadintas „Vištyčiu“ yra už trijų kilometrų į pietus nuo Vištyčio ežero ant Lenkijos valstybės sienos linijos. Susitarimu juridiškai įteisintas valstybės sienų delimitavimas su Rusija.
Lietuva turi tris valstybių sienos sankirtas: su Latvija ir Baltarusija, su Baltarusija ir Lenkija, su Lenkija ir Rusija.
Lietuva jau yra pasirašiusi susitarimą dėl Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos valstybių sienų sankirtos. Susitarimas dėl Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos valstybių sienų sankirtos baigiamas derinti.
Lietuva taip pat turi dvi išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo atribojimo Baltijos jūroje sankirtas su Rusija ir Švedija ir su Latvija ir Švedija. Susitarimas dėl Lietuvos, Rusijos ir Švedijos išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo ribų sankirtos Baltijos jūroje jau yra parengtas.
www.delfi.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra