Pasirašytas susitarimas dėl parapijų metrikų knygų skaitmeninimo

Autorius: Data: 2016-05-31 , 16:32 Spausdinti

Gegužės 30 d. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir Lietuvos vyskupų konferencija pasirašė susitarimą dėl Lietuvos katalikų bažnyčios parapijose esančių metrikų knygų skaitmeninimo. Susitarimą pasirašė vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis ir Lietuvos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius kunigas Kęstutis Smilgevičius.

Susitarime numatoma, kad Lietuvos vyskupų konferencija Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybai ir jai pavaldiems valstybės archyvams leis neatlygintinai skaitmeninti Lietuvos Katalikų Bažnyčios parapijose saugomas metrikų knygas, parapijiečių sąrašus bei užsakų knygas, sudarytus prieš 100 ir daugiau metų, bei naudoti ir skelbti jų skaitmenines kopijas bei aprašomąją informaciją.

Pasak R. Kraujelio, šis pasirašymas – tai tik pirmas, bet labai svarbus žingsnis. Kitas žingsnis bus investicinis projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, kurio numatoma vertė apie 3 mln. eurų.

K. Smilgevičius teigė, kad bažnyčios metrikų pradžia siekia 1563 m., kai katalikų bažnyčia nusprendė registruoti gimimus, santuokas bei skirtis. Šis projektas itin svarbus žmonėms, kurie nori tyrinėti savo giminės, parapijos istoriją.

Pradėti skaitmeninimo darbus planuojama kitų metų pradžioje.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos informacija

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotrauka

Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra