Pasienio su Rusija ir Baltarusija gyventojams keičiama įvežamų degalų atleidimo nuo mokesčių tvarka

Autorius: Data: 2011-06-02 , 18:28 Spausdinti

Nuo 2011 metų birželio 13 dienos asmenys, gyvenantys pasienyje su Rusija ir Baltarusija, dirbantys šiose valstybėse arba vykstantys į jas reguliariais tarptautiniais maršrutais, atvykdami į Lietuvą, standartinėse stacionariai įrengtose transporto priemonės kuro talpyklose galės įsivežti degalų be jokių mokesčių. Tačiau kiti šių asmenų įvežami degalai (iki šiol buvo leidžiama be mokesčių įsivežti dar 10 litrų nešiojamoje talpykloje) bus apmokestinami muitais ir kitais mokesčiais.

Pasienyje su Rusija ar Baltarusija gyvenantys arba šiose valstybėse dirbantys Lietuvos gyventojai, pateikę muitinei įrodymų, kad jie keliauja toliau nei pasienio zona ar grįžta iš kaimyninių šalių tolimesnių nei pasienis vietų, kaip ir buvo iki šiol, be muitų ir kitų mokesčių galės įsivežti degalus, kurie yra vairuojamos transporto priemonės kuro bake bei 10 litrų nešiojamoje talpykloje.

Visiems kitiems mūsų šalies gyventojams paliekama galioti ankstesnė tvarka – be muitų ir mokesčių jie galės atvažiuoti su pilnu kuro baku ir atsivežti dar 10 litrų degalų nešiojamoje talpykloje.

Primintina, kad pasienio zona – 15 km pločio sausumos juosta nuo Lietuvos Respublikos sienos su trečiąja valstybe linijos.

Tokius nutarimų pakeitimus šiandien priėmė Lietuvos Vyriausybė. Šis sprendimas – viena iš bendro komplekso priemonių siekiant stiprinti kovą su akcizais neapmokestinamų prekių kontrabanda bei nelegaliu disponavimu. Be jos, muitinė griežčiau vertina kelionių į Rusiją bei Baltarusiją dažnumą bei pobūdį..

V. Kopūsto nuotr.

Vyriausybė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra