Pasieniečių mokykloje pradės veikti Jaunojo pasieniečio būrelis

Autorius: Data: 2011-11-22 , 10:20 Spausdinti

Pasieniečių mokykloje artimiausiu metu pradės veikti Jaunojo pasieniečio būrelis. Nuo šiol Pasieniečių mokykla laukia jaunuolių, pageidaujančių lankyti Jaunojo pasieniečio būrelį, kuris veiks pagal mokyklos viršininko patvirtintus Jaunojo pasieniečio būrelio nuostatus.

Minėto būrelio tikslas – plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniuose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su kitais Jaunojo pasieniečio būreliais, esančiais VSAT padaliniuose.

Jaunojo pasieniečio būrelių pasienio rajonų mokyklose iniciatoriai yra Ignalinos rinktinės pasieniečiai. Jų saugomame ruože su Baltarusija jau veikia keli Jaunojo pasieniečio būreliai. Toks būrelis veikia ir Vilniaus rinktinės Kenos užkardos saugomo pasienio ruožo mokykloje.

Pasieniečių mokyklos Jaunojo pasieniečio būrelio nariu gali tapti įvairių Lietuvos mokymo įstaigų moksleiviai, mokantys lietuvių kalbą. Jaunuoliai, pageidaujantys tapti minėto būrelio nariais, turėtų atvykti į Pasieniečių mokyklą, esančią Medininkuose, Vilniaus rajone, ir kreiptis į Bendrojo skyriaus Organizacinio poskyrio pareigūnus (kabineto Nr. 121) bei savo noru pateikti prašymus vadovui. Tokius prašymus galima teikti per visus metus.

Tapti Jaunojo pasieniečio būrelio nariu iš tiesų yra naudinga ir prasminga. Planuojamų užsiėmimų metu jaunuoliai mokysis rikiuotės elementų, įvairių pasienio taktikos ir karinių veiksmų, susipažins su kovinės savigynos elementais ir su kitais įvairiais teoriniais bei praktiniais dalykais. Tai ypač svarbu tiems jaunuoliams, kurie svajoja įgyti karinių įgūdžių ir ateityje planuoja rinktis pasieniečio ar kitą karinę profesiją.

Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad, stojant į Pasieniečių mokyklą, tiems pretendentams, kurie ne mažiau kaip vienerius metus bus Jaunojo pasieniečio būrelio nariai ir turės su šia naryste susijusio būrelio vadovo rekomendacijas, bus skiriamas vienas papildomas balas prie jų bendrų konkursinių balų.

Pasieniečių mokykloje jauniesiems pasieniečiams vadovaus, juos mokys ir ugdys jų pilietiškumą Fizinio ir kovinio rengimo skyriaus vyresnysis specialistas Audrius Janušauskas. Būrelio veiklą koordinuos Bendrojo skyriaus Organizacinio poskyrio pareigūnai.

Atsakingi už būrelio veiklą pareigūnai įsitikinę, kad Jaunojo pasieniečio būrelio įkūrimas turės teigiamos įtakos glaudesniam bendradarbiavimui su Lietuvos mokyklomis ir sieks, kad būrelio veikla skatintų jaunus žmones rinktis pasieniečio profesiją, suteiktų jiems įvairių žinių, kurios ateityje galės praversti, renkantis profesiją. Taip pat tikisi, kad į Pasieniečių mokyklą kreipsis nemažai moksleivių, kurie pageidauja tapti Jaunojo pasieniečio būrelio nariais, kad būrelio veikla mokykloje tęsis ne vienerius metus bei bus geroji patirtis pasieniečių kolegoms panašių būrelių įkūrimui kituose pasienio rajonuose.

Norintys gauti daugiau informacijos apie numatomą būrelio veiklą ir planuojamus užsiėmimus gali skambinti šiais telefonais: (8 5) 219 8205 arba (8 5) 219 8207. Taip pat artimiausiu metu apie sukomplektuotą jaunuolių grupę ir planuojamą Jaunojo pasieniečio būrelio atidarymo renginį bus paskelbta mokyklos interneto tinklalapyje, adresu www.pasienietis.lt.

Mokyklos viršininkas pulkininkas Vytautas Strolia

Voruta. – 2011, lapkr. 26, nr. 22 (736), p. 16.

Mokyklos, mokytojai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra