Pasieniečių mokykla bendradarbiaus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Lietuvos policijos mokykla

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Jau 2010 metais Pasieniečių mokykla oficialiai įtvirtino glaudžius bendradarbiavimo santykius su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija bei su Lietuvos policijos mokykla. Su minėtomis mokymo įstaigomis buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Pasieniečių mokykla tarp šių mokymo įstaigų vystys tolimesnius tarpusavio santykius, bendradarbiavimą, dalinsis patirtimi bei jas sies tarpusavio draugystė dar ne vienerius metus.
 
Sausio 14-ąją Lietuvos policijos mokyklos vadovai ir net 45 būsimieji policininkai iš Klaipėdos svečiavosi Pasieniečių mokykloje. Būsimi policininkai domėjosi Pasieniečių mokyklos istorija, pasieniečio profesijos ypatumais, pilietiniu kursantų ugdymu mokykloje, diskutavo su Pasieniečių mokyklos kursantais ir pareigūnais. Amfiteatrinėje auditorijoje jiems buvo pristatyta mokyklos veikla bei atsakyta į besidominčiųjų klausimus. Jaunieji policininkai apžiūrėjo pasieniečių auditorijas, biblioteką, sporto kompleksą, šaudymo tirus. Ten svečiai apžiūrėjo, pačiupinėjo ginklus ir išbandė savo akies taiklumą. Taip pat pasieniečių svečiai lankėsi kursantų bendrabučiuose, domėjosi jų buitimi bei jų kasdienybe.
 
Vėliau būsimieji pareigūnai aplankė Medininkų istorines ir žymias vietoves. Grožėjosi įspūdingais ir žiemiškais gamtos vaizdais. Po malonių ir gražių ekskursijos akimirkų būsimi pasieniečiai ir policininkai išbandė savo jėgas ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir sportinėse varžybose: rankos lenkimo ir svarsčio kėlimo rungtyse. Draugiškose krepšinio varžybose tarp policininkų ir pasieniečių komandų nugalėjo draugystė. Bet būsimieji pasieniečiai dar ilgai salėje džiūgavo, kad visose sporto rungtyse ir krepšinio varžybose buvo pirmi ir jautėsi tikrais čempionais.
 
Minėtą dieną Pasieniečių mokyklos viršininkas pulkininkas Vytautas Strolia ir Lietuvos policijos mokyklos viršininkas Darius Grebliauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį tarp abiejų mokyklų. Ateityje pagal šią sutartį abi mokyklos bendradarbiaus profesinio rengimo, kvalifikacijos, profesinių įgūdžių tobulinimo, fizinio ir kovinio parengimo bei sporto veiklos klausimais, taip pat organizuojant ir rengiant bendrus mokymus, projektus ir kitus renginius.
 
Taip pat vasario 1-ąją Pasieniečių mokyklos viršininkas pulkininkas V. Strolia ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos brigados generolas Edvardas Mažeikis pasirašė abiejų mokymo įstaigų bendradarbiavimo sutartį. Ateityje pagal šį dokumentą abi mokymo įstaigos bendradarbiaus mokymo ir metodinės pagalbos teikimo klausimais. Kariūnų ir pasieniečių mokytojai taip pat sutarė kartu organizuoti ir vykdyti bendrus projektus, bendradarbiauti sprendžiant mokyklos kursantų ir akademijos kariūnų mokymo klausimais bei keistis profesine darbo, žinių perteikimo metodikos patirtimi.
 
Pasieniečių mokyklos vadovybė susitikimo metu apžiūrėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos užsienio kalbų institutą, kariūnų batalioną, lazerinę šaudyklą, biblioteką bei sporto kompleksą. Po ilgų bendravimo akimirkų mokyklos vadovai liko patenkinti, nuoširdžiai džiaugėsi priėmimu.
 
Manome ir tikimės, kad šie susitikimai buvo labai naudingi.
 
Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla
 
Bendrojo skyriaus Organizacinio poskyrio vyriausioji specialistė Dangutė Kivilšienė
Tel. (8 5) 219 82 08, el. p. dangute.kivilsiene@vsat.vrm.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra