Pasieniečių laimikis – kontrabandininkų technika, jų cigaretės ir „ichtiandras“

Autorius: Data: 2011-09-14 , 08:24 Spausdinti

Į Pagėgių pasieniečių rankas pateko nemažas kontrabandininkų transporto priemonių ir technikos arsenalas, rusiškų rūkalų krovinys, „ichtiandras“ ir įtariamasis kontrabandos organizavimu tauragiškis.

Praėjusią savaitę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės operatyvininkai kartu su Specialiosios paskirties būrio (SPB) pareigūnais atliko kratas keliose Šilutės rajono Juknaičių kaimo gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose.

Jų metu pasieniečiai aptiko įvairių daiktų, kurie, manoma, anksčiau buvo pavogti užsienio šalyse. Įtariama, jie Lietuvoje galėjo būti naudojami verčiantis neteisėtu rūkalų gabenimu iš Kaliningrado srities.

VSAT pareigūnams į rankas pateko greitaeigis kateris „Maxum 1800 XR“ su pakabinamu varikliu „Johnson 140“, kateris „Čibis“ su pakabinamu varikliu „Yamaha“, dar du pakabinami varikliai „Honda“ bei „Suzuki“ ir sniego rogės „Ski Doo“.

Operacijos metu pasieniečiai taip pat sulaikė įvairios stebėjimo bei elektroninės įrangos, kurią, įtariama, nusikaltėliai gali naudoti neteisėtai gabendami rūkalus.

Šilutės uoste VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė 35 metų Šilutės rajono gyventoją, kuris yra siejamas su valčių ir jų variklių vagysčių organizavimu įvairiose Europos Sąjungos valstybėse.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Tęsdami operaciją praėjusį savaitgalį Pagėgių pasieniečiai sulaikė plaukiką, kuris iš Rusijos Nemunu į Lietuvos krantą atplukdė kontrabandinių rūkalų krovinį.

Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus, SPB bei Tauragės policijos pareigūnai naktinio matymo įranga stebėjo Šilutės rajono Paleičių kaimo prieigas.

Apie 4 val. nakties pareigūnai Rusijos pusėje pamatė grupę asmenų, kuri sparčiai nešė dėžes prie Nemuno. Netrukus vienas asmuo su dėžių kroviniu ėmė plaukti upe, kirto sieną ir artėjo Lietuvos kranto link.

VSAT pareigūnai leido kontrabandininkui palikti krovinį Lietuvos pusėje, tačiau vos tik pažeidėjas susiruošė plaukti atgal, kelią upėje jam pastojo motorine valtimi atskubėję pasieniečiai.

Nustatyta, kad sulaikytasis „ichtiandras“ yra 35 metų Rusijos pilietis.

Šalia Nemuno kranto esančios sodybos prieigose VSAT pareigūnai rado 20 dėžių rusiškų cigarečių, iš viso 10 tūkst. pakelių, „Saint George 7“ su rusiškomis banderolėmis.

Nardymo kostiumu vilkėjęs bei plaukmenis avėjęs „ichtiandras“ buvo apsiginklavęs peiliu. Nemunu kontrabandą gabenantys asmenys tokius šaltuosius ginklus paprastai naudoja virvei su cigarečių dėžėmis nupjauti, o kartais mėgina ir pradurti pasieniečių tarnybines motorines valtis.

Sodybos kieme pasieniečiai dar sulaikė 22-ejų metų Tauragės rajono gyventoją, įtariamą kontrabandos organizavimu. Sulaikymo metu jis pasipriešino VSAT pareigūnams. Pasieniečiai buvo priversti panaudoti tarnybinį ginklą – iššautas vienas įspėjamasis šūvis į orą. Aršų tauragiškį pasieniečiai sutramdė jėga ir antrankiais.

Sodybos kieme Pagėgių rinktinės pareigūnai taip pat rado kontrabandai gabenti pritaikytus automobilius „Audi 80“ ir „Subaru Legacy“.

Subaru Legacy“ buvo sumontuotas ir specialus užtaisas, skirtas sunaikinti automobilį bei juo gabentą krovinį tuo atveju, jei būtų neįmanoma išvengti sulaikymo.

Kratos metu sodyboje VSAT pareigūnai rado motorinę valtį K-3300, guminę valtį ir palydovinio bei mobilaus ryšio priemones.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai toliau tiria šį kontrabandos gabenimo bei neteisėto sienos perėjimo atvejus.

Šilutės apylinkės teismas rusą „ichtiandrą“ leido suimti 2 mėnesiams, o 22-ejų Tauragės rajono gyventoją – mėnesiui.

VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis

Valstybės siena , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra