Pasiektas kompromisas leis Vyriausybei užbaigti pradėtus darbus

Autorius: Data: 2012-03-20 , 08:54 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. kovo 19 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, Liberalų ir centro sąjungos pirmininku Algiu Čapliku ir šios partijos deleguotu Vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu. Susitikimas įvyko šalies vadovės iniciatyva.

Respublikos Prezidentė pabrėžė, kad nesutariančios valdančiosios koalicijos partnerės susitikime pasiekė kompromisinį sprendimą.

„Prieš savaitę pasiūliau koalicijos partneriams mėginti rasti susitarimą ir toliau dirbti. Visada sakiau, kad ši Vyriausybė gali ir turi dirbti ir užbaigti svarbiausius Lietuvai darbus, kuriuos yra suplanavusi. Deja, savaitės bėgyje tokio sutarimo nebuvo, todėl šiandieną nusprendžiau susitikti su visais atstovais. Noriu tikėti, kad radome kompromisą, kaip ir turi būti bet kurioje demokratinėje valstybėje susiklosčius politinei krizei. Tikiuosi, kad abi pusės laikysis susitarimo, kurios pasiekėme šiandien“, – sakė Prezidentė.

Susitikime sutarta, kad buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnų klausimas bus sprendžiamas tik teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis, per metus bus įvykdytą rimta ir esminė FNTT pertvarka.

FNTT pertvarką Prezidentė siūlė dar 2010 m. pradžioje, tačiau ji nebuvo įvykdyta. Prezidentės teigimu, FNTT sistemos pertvarką įvykdžius prieš pusantrų metų, šios situacijos būtų išvengta.

Tam, kad koalicija ir Vyriausybė galėtų toliau dirbti ir priimti valstybei svarbius sprendimus Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nusprendė atsistatydinti, nors, pasak Prezidentės, jis laikėsi visų įstatymų, atleisdamas FNTT pareigūnus.

Šalies vadovė pabrėžė, kad sutarus dėl kompromiso koalicijos partneriai galės priimti šalies žmonėms svarbius sprendimus dėl šilumos, maisto produktų kainų, energetikos.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra