Pasibaigus rentos iš EK mokėjimui, D. Grybauskaitei bus mokama visa, o nebe pusė algos

Autorius: Data: 2012-05-04 , 15:36 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trejus metus ėmusi tik pusę prezidento atlyginimo, netrukus pradės gauti pilną algą. Mat baigiasi trejų metų laikotarpis, kurį šalies vadovei buvo mokama vadinamoji eurokomisaro renta.

Buvusiai eurokomisarei D. Grybauskaitei, kaip ir kitiems kadenciją baigusiems Europos Komisijos (EK) nariams, priklausė kompensacija iš EK – apie 28 tūkst. Lt per mėnesį. Šios kompensacijos mokėjimas nutrūks jau šią vasarą, ir D. Grybauskaitė ims pilną darbo užmokestį. Lig šiol šalies vadovė pusę atlyginimo, „į rankas“ siekiančio arti 19 tūkst. Lt, kas mėnesį grąžindavo valstybei.

„Pasibaigus EK kompensacijos mokėjimui prezidentei bus mokamas visas atlyginimas, kuris po 2009 metų sumažinimo yra 18,8 tūkst. Lt“, – DELFI teigė prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė.

Prezidentūros skaičiavimais, per trejus metus, kai D. Grybauskaitė ėmė tik pusę atlyginimo, valstybei grąžinta 338,4 tūkst. Lt.

Beje, D. Grybauskaitė buvo ir išliko vienintele šalies politike, atsisakiusia dalies jai priklausančio atlyginimo.

Panašioje situacijoje esantys politikai, užimantys dvejas – Seimo nario ir ministro – tebegauna po du atlyginimus ir uoliai naudojasi tiek ministrų reprezentaciniais fondais, tiek parlamentinėmis išlaidomis transportui, nors ir turi teisę naudotis tarnybiniais automobiliais.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Šalies vadovė D. Grybauskaitė 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra