Pasaulio Tautų Teisuolių projektas

Autorius: Data: 2016-04-06 , 09:17 Spausdinti

KVIETIMAS

Maloniai kviečiame 2016 m. balandžio 6 dieną (trečiadienį) 15 val.

dalyvauti spaudos konferencijoje

skirtoje Maltos ordino ir Lietuvos žydų bendruomenės paramos projekto Lietuvos Pasaulio Tautų Teisuoliams pristatymui.

Konferencijoje dalyvaus: Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje baronas Christian von Bechtolsheim, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Lietuvos maltiečių ir žydų bendruomenės vadovai.

Konferencijos garbės svečiai – Lietuvos Pasaulio Tautų Teisuoliai ir jų atstovai.

Spaudos konferencija vyks Lietuvos žydų bendruomenėje (Vilnius, Pylimo g. 4, II a.)

Europos šalis Antrojo Pasaulinio karo metu nustekeno kruvinos kovos,  tačiau ypatingai nukentėjo žydų tauta, kuri buvo žudoma vien tik todėl, kad buvo žydais. Žudoma buvo visose nacių okupuotose šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Mūsų šalyje, kuri dėl stiprios ir savo kultūrą puoselėjančios žydų bendruomenės, garsėjo kaip “Šiaurės Jeruzalė” karo metais buvo išžudyta kone 95 %, žydų, iš 250 000 liko gyvi tik apie 5 000.

Tačiau tomis chaoso, prievartos ir masinių žudynių dienomis atsirado ir itin drąsių, kilnių ir ryžtingų lietuvių, kurie negalėdami ramiai stebėti, kas vyksta aplinkui, ieškojo būdų, kaip išgelbėti nors kelių savo bendrapiliečių gyvybę. Žydų gelbėtojai rizikavo savo ir šeimos narių gyvybėmis, ne vienas iš jų buvo nužudytas, pateko į nacių mirties stovyklas.

“Pasaulio Tautų Teisuolis” – titulas, suteikiamas Izraelio valstybės, žydus gelbėjusiems asmenims. Šiuo metu mūsų šalyje gyvena apie 100 žmonių, turinčių šį titulą, visi jau yra itin garbaus amžiaus. Daugelis jų gyvena skurdžiai, yra kamuojami ligų.

Kilnumas ir pasiaukojimas, gelbėjant nuo žūties nekaltą vaiką, senelį, moterį ar vyrą, savo kaimyną, draugą as net visai nepažįstamą žmogų, yra ne mažiau didvyriškas ir vertas pagarbos darbas nei  ginkluota kova už savo Tėvynės laisvę.

Siekiant padėti šiems kilniems žmonėms, Maltos ordino ambasadoriaus Lietuvoje barono Christian von Bechtolsheim iniciatyva 2015 m. lapkričio 2 d. buvo surengtas labdaros koncertas Vokietijoje, Miuncheno mieste. Labdaros koncerte orkestrui dirigavo visame pasaulyje žinomas Vokietijos dirigentas Enoch zu Guttenberg.

Koncerto globėjais buvo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentas Joachimas Gauckas.

Koncertas buvo labai sėkmingas. Jo metu buvo surinkta daugiau kaip 125 000 € aukų.

Šios lėšos bus panaudotos Lietuvos Pasaulio Tautų Teisuolių socialinei pagalbai, nes nemažai jų yra atsidūrę socialinėje atskirtyje. Spaudos konferencijos metu bus pristatyti konkretūs pagalbos Lietuvos Pasaulio Tautų Teisuoliams veiksmai.

Žydai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra