Pasaulio Lietuvių Centre Čikagoje pristatyta vaikams skirta knyga apie Dievą ir žmones

Autorius: Data: 2019-10-30 , 15:20 Spausdinti

Pasaulio Lietuvių Centre Čikagoje pristatyta vaikams skirta knyga apie Dievą ir žmones

Pristatyta vaikams skirta knygelė „Kaip pradėti tikėti?“ Živilės Gurauskienės nuotr.

Živilė GURAUSKIENĖ, „Dirvos“ korespondentė, Čikaga, www.voruta.lt

Rugsėjo 28 d. Lemonte, Pasaulio Lietuvių Centre (PLC), šiuo metu JAV viešintis tėvas Antanas Saulaitis SJ pristatė rugsėjo pradžioje savo išleistą vaikams skirtą knygelę „Kaip pradėti tikėti?“, kurioje sudėti 8–12 metų amžiaus vaikų klausimai apie Dievą ir žmones. Jos pristatymą rengė Daina Čyvienė ir MLM katechetės Birutė O’Brien, Grasilda Reinytė–Petkienė bei seselė Laimutė Kabišaitytė. Renginį moderavo MLM tikybos mokytoja Grasilda Reinytė–Petkienė.

Renginį moderavo MLM tikybos mokytoja Grasilda Reinytė–Petkienė. Živilės Gurauskienės nuotr.

Šeštadienio popietę Maironio lituanistinės mokyklos (MLM) mokiniai džiaugsmingai šurmuliuodami rinkosi R. Banys šeimos salėje įsigyti ar tik pavartyti jau antrosios tėvo A. Saulaičio SJ išleistos klausimų–atsakymų knygelės, skirtos vaikams, bei išgirsti atsakymus į jiems svarbius klausimus. Ilgą laiką Palaimintojo Jurgio Matulaičio Misijoje dirbęs tėvas Antanas Saulaitis SJ, knygos pristatymą pradėjęs kryžiaus ženklu, visą popietę šiltai ir nuoširdžiai atsakinėjo į mažųjų skaitytojų netikėčiausius klausimus: Kas parašė Bibliją? Kiek Jėzui Kristui šiandien būtų metų? Kokia yra didžiausia nuodėmė? Ar Dievas mus mato visada, net tuomet, kai einame į tualetą?

 

Renginio svečiai buvo pakviesti bendrai maldai “Tėve mūsų” į pagalbą pasitelkiant rankų judesius. Živilės Gurauskienės nuotr.

Kiekvienas tėvo A. Saulaičio SJ atsakymas, dvelkęs meile ir rūpesčiu, nestokojo ir subtilaus humoro. Į klausimą, ko reikia, kad miręs žmogus iš Skaistyklos pakiltų į Dangų, atsakė: “Aš daug laiko praleidžiu skaitykloje, skaitau knygas, kartais žurnalus, kurių neprenumeruoju…” O paklausus, ar kunigai eina išpažinties, skaitytojai taip pat sulaukė šmaikštaus atsakymo – eina ir kalba prieš valgį maldas – jeigu maistas skanus, kalba trumpą maldelę, jeigu nežino, kas lėkštėj – ilgesnę.

 

“Ištiesiam rankas į viršų tarsi norėtume, kad Tėvo rankos mus pakeltų aukštyn…” Živilės Gurauskienės nuotr.

Nuoširdžiai atsakydamas į vaikų klausimus tėvas A. Saulaitis SJ nepamiršo paminėti knygelės viršelio iliustracijos: „ Ją kūrė tokių vaikų kaip jūs mama Dievą nupiešusi basą. Nes Dievas mus visą laiką stebi ir myli. Jis nenori mūsų bausti, jam rūpi, kad mes būtume geri ir padėtumėme tiems, kam reikia pagalbos – tarsi eitų basomis per širdį…  Svarbiausia žinoti, kad Dievas į mus žiūri su begaline meile. Tarkime, indėnų kultūra neleidžia bausti. Ten sakoma – galima daryti taip, kaip tu darai, bet galima daryti ir kitaip…“.

 

Visi, įsigiję knygeles, turėjo galimybę paprašyti autoriaus parašo. Živilės Gurauskienės nuotr.

Paklausus kur tėvui A. Saulaičiui SJ labiau patinka – čia ar Lietuvoje, vaikus linksmino smagus atsakymas: „Čia man labai patinka moliūgų skonio pyragas, – kalbėjo kunigas, – šįryt kaip tik tokį valgiau. Lietuvoje aš labai mėgstu pyragą „Šimtalapis“. Man labiau patinka ten, kur skanesni pyragai“.

Baigiantis knygos pristatymui tėvas A. Saulaitis SJ visus renginio svečius pakvietė bendrai maldai “Tėve mūsų” į pagalbą pasitelkiant rankų judesius. ”Tėve mūsų – ištiesiam rankas į viršų, – mokė jėzuitų kunigas, – tarsi norėtume, kad Tėvo rankos mus pakeltų aukštyn… Teateinie Tavo Karalystė –  dabar rodome į Pasaulį, į mus visus…”

Tėvas A. Saulaitis SJ su knygos pristatymo rengėjomis (iš kairės į dešinę): B. O’Brien, D. Čyvienė ir G. Reinytė-Petkienė. Živilės Gurauskienės nuotr.

 

Pasibaigus maldai salėje nuvilnijo plojimai, o susirinkusieji į renginį dar ilgai neskubėjo skirstytis namo džiaugdamiesi šiltu ir nuoširdžiu bendravimu.

Lietuva - JAV Naujienos Pasaulis , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra