Pasaulio lietuvių bendruomenė rinks naują lyderį: R. Narušienė traukiasi

Autorius: Data: 2012-07-31 , 11:46 Spausdinti

Pasaulio lietuvių bendruomenė rinks naują lyderį: R. Narušienė traukiasi

Kitą savaitę (2012 m. rugpjūčio 7-10 d.) Vilniuje posėdžiausiantis Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimas rinks naują organizacijos vadovybę. Šešerius metus prie PLB valdybos vairo stovėjusi teisininkė Regina Narušienė ketina trauktis.

Dvi kadencijas iš eilės PLB valdybai vadovavusi R. Narušienė „Lietuvos žinioms“ prisipažino daugiau neketinanti kandidatuoti į šį postą. „Atlikau tai, ką buvau pasiryžusi atlikti, laikas šias pareigas perimti kitam“, – sakė 76-erių advokatė iš JAV.

Visi PLB valdybos vadovai buvo JAV ir Kanados atstovai. Australijoje gyvena tik Gabrielius Žemkalnis, kurį R. Narušienė pakeitė 2006 metais. Kas pakeis ją šiame garbingame poste, teisininkė teigė nežinanti, nes dar vyksta diskusijos.
„Jaunam žmogui, darančiam karjerą, turinčiam šeimą, šis darbas gana sudėtingas jau vien dėl to, kad tokiai veiklai reikia skirti labai daug laiko, žinoma, ir lėšų“, – pabrėžė R. Narušienė.

Pasak jos, rasti kandidatą, turintį patyrimo ir noro, nelengva, bet įmanoma. Šiuo metu PLB valdybą sudaro 13 atstovų iš įvairių žemynų. Ketinama siūlyti valdybos narių skaičių mažinti, kad jų būtų nuo 7 iki 10. „Kai žmonių per daug, efektyviai dirbti labai sunku, nes visi gyvena skirtinguose žemynuose“, – paaiškino PLB vadovė.

R. Narušienė tikino niekada nesigailėjusi, kad šešerius metus skyrė vien PLB reikalams, nors dėl to nukentėjo jos profesinė karjera, mažiau dėmesio teko šeimai. „Galiu tik džiaugtis, kad man buvo patikėtos tokios garbingos pareigos. Per šiuos metus sutikau daugybę puikių kraštiečių – ir Lietuvoje, ir užsienyje“, – teigė ji.

PLB Seimo darbotvarkėje numatytos kelios platesnės diskusijos. Tarp jų – PLB bendradarbiavimas su Lietuvos institucijomis, emigracijos poveikis Lietuvos valstybės raidai, lietuvių švietimas užsienyje, Pilietybės įstatymas ir „Globalios Lietuvos“ problema.

R. Narušienė atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą rimtai planuojama kalbėti apie PLB dabartį ir ateitį. „Svarstysime, kaip reikia keistis, prisitaikyti prie šiandienos realijų“, – teigė ji. Pastaraisiais metais finansiškai PLB vertėsi gana sunkiai. Šiuo požiūriu pagalbos iš Lietuvos beveik nesulaukiama, tokių galimybių neturi ir anksčiau organizaciją remdavę užsienio fondai.

Pirmasis PLB Seimas buvo sušauktas 1958 metų rugpjūtį Niujorke. Ten buvo priimta PLB Konstitucija ir išrinkta pirmoji valdyba. Vėliau kas penkerius metus renginys vykdavo pakaitomis JAV ir Kanadoje. Nuo 2000 metų PLB Seimas nuolat posėdžiauja Vilniuje.

www.atn.lt

Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra