Pasaulio jaunimo dienų ištakos – Taize

Autorius: Data: 2011-08-18 , 16:49 Spausdinti

Juozas DAPŠAUSKAS

Prieš prasidedant Pasaulio jaunimo dienoms (PJD) Madride, daug piligrimų stabtelėjo savotiškame Pasaulio jaunimo dienų lopšyje – Taize kaimelyje, Prancūzijoje. Šiame Burgundijos regione įsikūrusiai ekumeninei bendruomenei prigijo ir pats gyvenvietės pavadinimas Bent kelioms dienoms į Taize užsuko daug jaunų piligrimų ne tik iš Europos, bet ir iš kitų žemynų. Iš Lietuvos taip pat apsilankė keli autobusai.

Pasaulio jaunimo dienose Ispanijos sostinėje Madride dalyvauja apie 1 200 Lietuvos jaunųjų piligrimų, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Į Taize jaunimas užsuko neatsitiktinai: čia veda Pasaulio jaunimo dienų ištakų gija.

Dar 1970 m. Taize bendruomenės įkūrėjas brolis Roger pasiūlė sušaukti jaunimo susitikimą, per kurį jauni ir Bažnyčia nusivylę žmonės buvo raginami bendromis jėgomis ieškoti kelių į krikščionių susitaikinimą ir visuotinę taiką. Iš pradžių nedidelė bendruomenė rinkdavosi XII amžiuje statytoje romaninėje bažnyčioje. Paskui buvo pastatyta kiek didesnė, paprasta bažnytėlė. Kadangi atvykstančiųjų vis daugėjo, bažnyčios sienose buvo išmuštos skylės, kad žmonės pamaldų galėtų klausytis ir lauke. Ilgainiui bažnyčia ne kartą buvo perstatyta ir pritaikyta vis didėjančiam jaunimo srautui. Kas savaitę pavasarį, vasarą, rudenį į Taizė atvyksta 3–6 tūkstančiai jaunimo iš viso pasaulio – daugiau nei iš 80 šalių. Taize yra pavyzdys, kad pirmiausia reikia statyti Bažnyčią susidedančią iš žmonių, o tik po to bažnyčios pastatą. Prieš PJD Madride Taize žmonės nebetilpo į daug kartų praplėstą Taize Susitaikimo bažnyčią ir buvo nukreipiami į šalimais esančią palapinę.

Taize bendruomenė 1987 m. surengė pirmą Europos jaunimo susitikimą Paryžiuje. Po jų popiežius Jonas Paulius II pakvietė Taize brolius surengti tokius susitikimus Romoje 1980 ir 1982 m. Šių jaunimo susibūrimų įkvėptas popiežius paskelbė apie PJD rengimą. 1986 m. Jonas Paulius II apsilankė pačiame Taize. Tiek popiežius Jonas Paulius II, tiek Taize bendruomenės įkūrėjas brolis Roger mirė 2005 m. Dar simboliška, kad 90 m. brolis Roger buvo nužudytas vykstant PJD Kelne.

1984 m. daugiau kaip 300 000 jaunų žmonių iš viso pasaulio atsiliepė į Jono Pauliaus II kvietimą atvykti kartu švęsti Išganymo metų Verbų sekmadienio Šv. Petro aikštėje, Romoje. Po to PJD keliauja po įvairius žemynus sutraukdamos milijonus jaunų piligrimų. Paskutinės Pasaulio Jaunimo Dienos vyko Australijos mieste Sidnėjuje. Madride Pasaulio jaunimo dienų renginiai sutelkė tikintį jaunimą iš 193 šalių.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Lietuviai Pasaulio PJD Australijoje, Sidnėjuje

2. Kuklus brolio Roger kapas Taize

3. Lietuviai Pasaulio jaunimo dienose Australijoje, Sidnėjuje

4. Iš pradžių Taize broliai melsdavosi XII a. romaninėje bažnyčioje

5. Dabar piligrimus vos talpina naujoji Susitaikinimo baūnyčia

Religija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra