Pasaulinis religijų lyderių suvažiavimas Šventojoje Žemėje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Jeruzalėje ketvirtadienį (2009 10 22) baigėsi daugiau kaip penkiasdešimties religijų vadovų suvažiavimas, kuriame buvo svarstyta tema apie religijų vadovavimo ateitį. Budistų, induistų, bahajų, žydų, krikščionių, musulmonų ir drūzų atstovai suvažiavimo dienomis galėjo susipažinti su Šventojoje Žemėje esančiomis šventomis vietomis, su įvairiomis vietinėmis tikinčiųjų bendruomenėmis, bendrauti ir melstis, dalytis mintimis suvažiavimo konferencijose.

Pirmieji trys Elijo tarpreliginio dialogo Instituto surengti suvažiavimai įvyko Sevilijoje 2003, Taivane 2005 ir Amritsare (Indijoje) 2007 metais. Ketvirtajame suvažiavime dalyvavo taip pat Šventosios Žemės katalikų Bažnyčios vadovai: Jeruzalės lotynų patriarchas Fouad Twal, Patriarchato generalinis vikaras vysk. Giacinto Boluos Marcuzzo, Graikų melkitų katalikų ganytojai, Akos arkivyskupas Elias Chacour ir jo pirmtakas Boutros Mouallem. Taip pat dalyvavo kardinolas Jorge Maria Mejia, Šventosios Romos Bažnyčios archyvistas ir bibliotekininkas emeritas.

Elijo tarpreliginio dialogo Instituto šūkis yra „dalytis išmintimi ir skatinti taiką“. Šio Instituto steigėjas, rabinas Alon Goshen-Gotstein, giedojo Benedikto XVI akivaizdoje Nazarete popiežiaus vizito Šventojoje Žemėje metu vykusiame tarpreliginiame susitikime.

Vatikano radijas

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra