Pasauliniame forume Lietuvai atstovavo Kuršėnų l. Ivinskio gimnazija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Novatoriški mokytojai užsienyje pamokose naudoja ir vaizdo žaidimų kompiuterius
 
Lapkričio pradžioje Brazilijos mieste Salvadore įvyko penktasis metinis novatoriško švietimo forumas, kuriame dalyvavo daugiau nei 40 novatoriškų mokyklų ir 250 pedagogų iš skirtingų pasaulio šalių. Lietuvai atstovavo Kuršėnų L. Ivinskio gimnazija, dalyvaujanti ilgalaikėje švietimo programoje „Novatoriška mokykla“ ir atrankoje nurungusi daugiau nei 70 mokyklų iš kitų šalių.
 
Programą „Novatoriška mokykla“ Lietuvoje vykdo Švietimo ir mokslo ministerija ir informacinių technologijų bendrovė „Microsoft Lietuva“.
 
Tris dienas vykusiame novatoriško švietimo forume mokyklos iš viso pasaulio dalinosi novatoriškų sprendimų patirtimi. „Forumo programa buvo labai turininga, gavome daug naudingos informacijos, galėjome pasisemti idėjų žvelgdami į kitų mokyklų patirtį“, – sakė forume dalyvavęs Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos direktorius Albinas Jokubauskas.
 
Pagrindinis šiemet organizuoto forumo tikslas – suburti pedagogus iš įvairių pasaulio šalių, pristatyti įgyvendintus novatoriško švietimo projektus tiek klasėje, tiek ir visos mokyklos lygiu ir plėtoti naujas idėjas atskirose darbo grupėse. „Įsivaizduokite, su mumis savo įžvalgomis ir patirtimi dalinosi atstovai iš pačių įvairiausių pasaulio šalių. Nors iš pirmo žvilgsnio dalyvavusių mokyklų sprendimai atrodo skirtingi, tačiau juos vienija bendras tikslas – darbas su jaunimu ir nauji vaikų mokymo būdai“, – teigė A. Jokubauskas.
 
Forumo Brazilijoje metu 31 novatorišką mokyklą–pradininkę (ang. pathfinder school) prižiūrėjo ir kuravo atstovai iš 12 mokyklų–patarėjų (ang. mentor school). Pastarosios „Novatoriškos mokyklos“ programoje dalyvauja jau ne vienerius metus ir gali ne tik pasidalinti įžvalgomis iš sėkmingai įgyvendintų projektų, bet ir nukreipti mokyklas–pradininkes teisinga novacijų vystymo kryptimi.
 
Lietuvos mokykla – tarp novatoriškiausių
 
Pirmąją forumo dieną mokyklos turėjo pristatyti savo įgyvendintą novatorišką sprendimą. Mokykla iš Lietuvos, Kuršėnų L. Ivinskio gimnazija, pristatė komunikacijos su mokyklos bendruomene sprendimą, kuriame naudojamos informacinės technologijos. Gimnazijoje veikiančiu ekstranetu mokyklos bendruomenė keičiasi naujienomis, anonsuoja būsimus įvykius ar pristato įvykusius renginius. „Lyginant L. Ivinskio gimnaziją ir kitas novatoriškas mokyklas iš viso pasaulio, galima teigti, kad nuo jų mokykla iš Lietuvos mažai kuo skiriasi. Netgi dalį kitų mokyklų pristatomų novatoriškų sprendimų Lietuvoje jau esame sėkmingai įgyvendinę“, – sakė Asta Buinevičiūtė, Švietimo informacinių technologijų centro mokymo skyriaus vedėja.
 
Pasak L. Ivinskio gimnazijos mokytojos Tatjanos Kriliuvienės, mokyklos kūrime turi dalyvauti visa bendruomenė. „Artimiausias mūsų žingsnis būtų glaudesnis bendravimas su mokinių tėveliais ir visa miestelio bendruomene apskritai. Mokykla galėtų tapti kultūros centru, ruošti bendrus renginius, telkti visą bendruomenę. Šiuose procesuose mes galėtume išvystyti novatoriškas idėjas, kurios būtų naudingos ne tik moksleiviams, bet ir visiems miestelio gyventojams“, – sakė T. Kriliuvienė.
 
Forumo metu novatoriškos mokyklos pristatė įvairiausius sprendimus, tobulinančius mokymo procesą. Didžiosios Britanijos mokykla „New Line Learning“ pristatė „mokymosi aikštę“, kurioje vienu metu įvairių dalykų mokosi apie 90 mokinių. Ši erdvė suprojektuota taip, kad mokiniai ir mokytojai jaustųsi patogiai ir laisvai, erdvėje pritaikytos ir specialios šviesos terapijos technologijos.
 
Vaizdo žaidimų kompiuterių „Xbox“ panaudojimą pamokose pristatė „Musselburgh Grammar“ mokykla iš Škotijos. Vaizdo žaidimo kompiuteriai naudojami socialiniam vaikų bendravimui aktyvinti, mokymosi medžiagai saugoti. Toks „Xbox“ projektas įgyvendintas 47 Škotijos mokyklose.
 
Susitikimai persikels į virtualią erdvę
 
Vienerių metų pasaulinėje programoje „Novatoriška mokykla“ dalyvauja mokyklos–pradininkės. Pirmaisiais dalyvavimo projekte metais mokyklos turi aiškiai apibrėžti tikslus ir uždavinius, kurie leistų patobulinti mokymo procesą. Mokyklos skatinamos peržiūrėti visus savo veiklos aspektus, nuo pamokų tvarkaraščio sudarymo ir technologijų panaudojimo pamokose iki drąsiausių klasėse iškeltų idėjų įgyvendinimo.
 
Pasak Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos direktoriaus, toks tikslas įpareigoja ir uždega. „Kokia novatoriškumo kryptimi eisime ir kurias idėjas pasirinksime, spręs visa gimnazijos bendruomenė. Dabar turime detaliai susipažinti su kitų forume dalyvavusių mokyklų patirtimi ir pristatyti ją bendruomenei“, – sakė A. Jokubauskas.
 
Kontaktai, užmegzti forume su viso pasaulio mokyklomis, nenutruks – mokyklos grupėmis ir toliau reguliariai dalinsis patirtimi virtualioje erdvėje, o patarimus teiks mokyklų–patarėjų atstovai.
 
Išplėstas novatoriško švietimo tinklas
 
Novatoriško švietimo forumo metu buvo atidarytas kompanijos „Microsoft“ inicijuotas pasaulinis pedagogų tinklas „Partneriai mokyme“, kuris pakeitė iki tol buvusį „Novatoriškų mokytojų“ tinklą. Tikimasi, kad kitais metais tinklo veikloje dalyvaus daugiau nei 2 mln. mokytojų ir mokyklos vadovų iš viso pasaulio. Jų bendradarbiavimas ir bendravimas bus paremtas socialinių tinklų technologijomis, virtualiais susitikimais bei seminarais.
 
„Šiemet atidarytas tinklas „Partneriai mokyme“ yra nauja pakopa jungiant novatoriškus pedagogus visame pasaulyje. Šis tinklas suteiks patogią ir interaktyvią erdvę diskusijoms, idėjų apsikeitimui, bendradarbiavimui. Tikime, kad šiame tinkle aktyviai dalyvaus ir mokytojai iš Lietuvos“, – sakė Mindaugas Glodas, bendrovės „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius. Informacinių technologijų bendrovė suteiks projekto dalyviams technologinius ir kitus išteklius, reikalingus sėkmingam bendravimui bei apsikeitimui patirtimi.
 
Daugiau informacijos apie „Microsoft“ ir socialinių partnerių vykdomas programas galima rasti:
 
Apie „Microsoft“ vykdomą filantropinę programą „Partneriai mokyme“ (angl. „Partners in Learning“): http://www.microsoft.com/education/pil/partnersInLearning.aspx;
 
Pasaulinis pedagogų tinklas „Partneriai mokyme“: http://www.partnersinlearningnetwork.com
 
Programos „Mokytojai novatoriai“ (angl. „Innovative Teachers“) portalas: http://www.innovativeteachers.com/Pages/Welcome.aspx;
 
Portalas „E–Mokykla“: http://portalas.emokykla.lt/Puslapiai/Naujienos.aspx.
 
Apie „Microsoft“
 
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.
 
Daugiau informacijos: Žana Jakevičienė, UAB „Microsoft Lietuva“ Komunikacijos ir socialinių projektų koordinatorė, tel.: (8~5) 2500053; mob.: (8~686) 95238; el.paštas: v-zajake@microsoft.com
 
Nuotraukoje: Tris dienas vykusiame novatoriško švietimo forume mokytojai iš viso pasaulio dalinosi novatoriškų sprendimų patirtimi

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra