Pasaulinei pašto dienai – filatelijos ir vaikų piešinių paroda

Autorius: Data: 2011-10-07 , 14:04 Spausdinti

2011 m. spalio 9 dieną viso pasaulio paštų operatoriai mini Pasaulinę pašto dieną. Ta proga spalio 7-ąją Vilniaus centriniame pašte buvo atidaryta filatelijos ir vaikų piešinių paroda.

„Šiemet jau 42-ąjį kartą minėsime Pasaulinę pašto dieną. Norėjome parodyti praeities, dabarties ir ateities paštą. Pašto istoriją ir raidą neabejotinai geriausiai iliustruoja filatelija. Būtent pašto ženkluose įamžinami svarbiausi įvykiai. Dėl to visus pakvietėme apžiūrėti kelių Lietuvos filatelistų sukauptų išties įspūdingų pašto ženklų kolekcijų“, – pasakojo Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Parodos atidaryme dalyvavo ne tik žymūs Lietuvos filatelistai, bet ir viena iš jauniausių filatelisčių keturiolikmetė Viktorija Kirilovaitė, kuri parodoje pristatė savo pašto ženklų kolekciją „Pasaulio pasakos“.

Jaunąją filatelistę šiuo pomėgiu užkrėtė senelis Leonas Veržbolauskas, kurio pašto ženklų kolekcija „Tūkstantmetė Lietuvos istorija pašto ženkluose“ taip pat eksponuojama parodoje. Filatelistas Jonas Načiūnas parodos lankytojams pristatė ypatingą pašto ženklų kolekciją  Rožė – gėlių karalienė“, dalyvavusią ne vienoje filatelinėje parodoje.

Nuo spalio 7 iki 31 dienos Vilniaus centriniame pašte veiks ne tik pašto ženklų, bet ir vaikų piešinių paroda. Specialiai pašto dienai visos šalies mokiniai piešė ateities paštą. Parodai pasibaigus speciali komisija išrinks tris piešinius, kuriuos Lietuvos paštas pavers tikrais atvirlaiškiais.

Savo darbus konkursui vaikai gali siųsti iki spalio 21 dienos šiuo adresu:

AB Lietuvos pašto
Rinkodaros ir komunikacijos departamentui
A. Vivulskio g. 23
03500 VILNIUS

Pasaulinės pašto dienos tikslas – atkreipti pasaulio dėmesį į pašto paslaugų svarbą kasdieniame verslo sektoriaus ir paprastų žmonių gyvenime, pašto indėlį į šalių socialinę bei ekonominę plėtotę. Spalio 9-oji taip pat yra Pasaulinės pašto sąjungos įkūrimo diena. Lietuva į šią organizaciją įstojo 1922 m. sausio 1 d., o narystę joje atnaujino 1992 m. sausio 10 d., tapdama 169-ąja nare. Vieną iš seniausių pasaulio organizacijų šiuo metu vienija 191 šalį.

Daugiau informacijos: Aurelija Jonušaitė, AB Lietuvos pašto atstovė spaudai, tel. (8 5) 236 1220, mob. 8 652 03234, el. paštas a.jonusaite@post.lt, www.post.lt

Nuotraukoje: Pašto ženklų kolekcininkas L. Veržbolauskas vaikams pasakoja apie savo kolekciją

Parodos , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra