Pasaulinė žemės diena Lietuvos saugomose teritorijose

Autorius: Data: 2013-03-20 , 10:39 Spausdinti

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Žemės dieną Lietuvoje oficialiai įteisinta 1992 metais.

Šią dieną beveik visose Lietuvos saugomų teritorijų direkcijose organizuojami šventiniai renginiai, kūrybinės akcijos, išvykos į gamtą, talkos, inkilų kėlimas, foto ir piešinių konkursai, knygų apie gamtą palydėtuvės, viktorinos, diskusijos ir kt.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijoje vyks Žemės dienos minėjimas ir knygos „Lututė: gyvenimas drevėje“ pristatymas. Dzūkijos nacionaliniame parke ir Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate edukacinė pamoka „Sparnuotieji – mūsų mažieji draugai“ ir inkilų kėlimo akcija – „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“. Aukštadvario regioniniame parke Žemės vėliavos iškėlimas, moksleivių meninė programa „Teka saulė riduolėlė“. Varnių regioninio parko direkcija kvies pamąstyti apie mūsų Žemės ateitį su VGTU moksliniais bendradarbiais, Lietuvos ryto TV laidos „Pradėk nuo savęs“ vedėja Dalia Juočeryte. Biržų regioniniame parke vyks konkursas „Padovanok paukščiams namus“ ir daugelis kitų renginių, siekiant saugoti mus supančią aplinką. Daug renginių skirtų vaikams, jaunimui.

Būkime atsakingi už mūsų planetą Žemę.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra