Pasaulinė poezijos diena Pasvalyje

Autorius: Data: 2019-03-25 , 08:34 Spausdinti

Pasaulinė poezijos diena Pasvalyje

Kalba popietės vedančioji Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ vadovė Regina Grubinskienė. Jūratės Genytės nuotraukos

Ona STRIŠKIENĖ, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Pasvalio r. literatų klubo „Užuovėja“ narė, www.voruta.lt

Pasaulinė poezijos diena Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje buvo minima kovo 21 d. Popietę vedė Pasvalio rajono literatų klubo „Užuovėja“ vadovė mokytoja Regina Grubinskienė. Ji pabrėžė, jog ši diena UNESCO tarybos sprendimu pradėta švęsti nuo 1999 m., švenčiama 21-ąjį kartą. Pasvalyje ši diena švenčiama jau daug metų.

Po sveikinimo žodžių buvo žiūrimas poeto, vertėjo Alfonso Nykos-Niliūno gimimo šimtmečiui skirtas dokumentinis filmas „Orfėjaus medis“ (rež. S. Parulskis). Dokumentiniame filme – emigracijoje gyvenusio poeto Alfonso Nykos-Niliūno kūrybinis portretas. Akcentuojami (I-mos po emigracijos) poeto kelionės į Lietuvą fragmentai – tėviškės aplankymas Nemeikščių kaime, Utenos rajone, bendravimas su broliu, paskaita Vilniaus universitete.

Parodyta vaizdinė medžiaga, kurioje buvo pristatyti Pasvalio krašte gimusieji poetai – Bernardas Brazdžionis, Eugenijus ir Leonardas Matuzevičiai, Mykolas Karčiauskas ir kiti. Klubo vardu su gražiomis gėlių puokštėmis pasveikintos garbingus jubiliejus švenčiančios „Užuovėjos“ klubo narės Jadvyga Skablauskienė ir Konstancija Vinkelienė.

Smagu, kad poezijos šventėje dalyvavo Pasvalio gimnazistai. Jie ir pradėjo savo kūrybos eilių skaitymą. Savo kūrybą skaitė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos gimnazistai – Aurėja Puodėnaitė, Patricija Mažeikaitė, Andromeda Lukštaitė, Žavinta Katkevičiūtė, Giedrė Rapševičiūtė, Greta Bedalytė. Gimnazistas Lukas Simsonas įtaigiai deklamavo poeto Vytauto Mačernio 29-tą sonetą.

Savos kūrybos skaitymą pratęsė gausiai susirinkę „Užuovėjos“ klubo nariai. Jubiliatės Jadvyga Skablauskienė ir Konstancija Vinkelienė, bei Eugenija Armonienė, Janina Katauskienė, Marijonas Raudonis, Ona Striškienė, Povilas Latvėnas ir kiti. Kiekvienam skaičiusiajam ir bibliotekai buvo dovanotas naujas literatų klubo leidžiamas laikraščio „Užuovėja“, sudarytas Reginos Grubinskienės.

Renginiai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra