Pasaulinė pelkinių vietovių diena Lietuvos saugomose teritorijose

Autorius: Data: 2011-01-28 , 12:13 Spausdinti

Vasario 2-oji – Pasaulinė Pelkių dieną. Kasmet Saugomų teritorijų direkcijų specialistai, minėdami Pasaulinę pelkių dieną, organizuoja talkas, parodas, žaliąsias pamokas, konkursus bei kitus renginius.

Slidėmis Kamanų mokomuoju taku

Šiais metais snieginga žiema gerokai apribojo lankymąsi Kamanų mokomuoju taku. Pelkių dienos proga kviečiame šią šventę minėti čiuožiant slidėmis į Kamanų pelkę. Keliaudami numatytu maršrutu, mėgausimės žiemiškais gamtos vaizdais, garsais, grožėsimės apsnigtomis kreivomis pušelėmis ir sužinosime apie pelkėtas vietoves Lietuvoje.

Pasaulinės pelkių dienos minėjimo renginio programa Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate vasario 2-ąją:

9.00-9.30 – Renkamės prie Kamanų VGR direkcijos (Pušų g. 2, Akmenės II k. Akmenės raj.)
9.30-9.45 – Trumpas programos ir maršruto aptarimas
10.00  – Išvykstame į rezervatą
10.30-12.00 – Paskaita „Pelkių svarba Lietuvoje“ (Kodėl pelkės? Ramsaro konvencija, Ramsaro teritorijos Lietuvoje)
12.00-14.00 – Trumpas projekto“Aplinkosauginio švietimo tinklo sukūrimas darnios bendruomenės ugdymui“ pristatymas
14.00-16.00 – Šliuožiam, čiuožiam į baltąją pelkę…
16.00 – Vaišės: ant laužo virta žuvienė… įspūdžių aptarimas.
17.00 – Išvykimas  namo

Susidomėję šiuo renginiu, skambinkite Kamanų rezervato direkcijai tel.: 8-425-59285, 8-616-04556 arba rašykite elektroniniu paštu info@kamanos.lt 
Kontaktinis asmuo – Aušra Urbonienė. Būtina turėti slides ir savo transportą. 

Naujos veiklos Žuvinto biosferos rezervate

Žuvinto rezervato direkcijos specialistai kviečia į renginį, skirtas paminėti Pasaulinę pelkių dieną, kurią pažymi prie tarptautinės Ramsaro konvencijos prisijungusios šalys. Žuvinto pelkė įtraukta į svarbiausių Ramsaro konvencijos pelkių sąrašą.

Visus, norinčius plačiau  susipažinti su projekto veikla, kviečiame į projekto veiklos pristatymą š.  m. vasario 2 d. 13 val. Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje (Aleknonių k., Simno sen. Alytaus r.)

„Žuvinto biosferos rezervato direkcija partnerio teisėmis išsijungė į dar vieną gamtotvarkos projektą „Aplinkai palankaus ūkininkavimo skatinimas siekiant užtikrinti nykstančių agrarinio kraštovaizdžio paukščių apsaugą (Meldinė nendrinukė)“, kurį  finansuoja Europos Sąjungos LIFE+ programa, Lietuvos Respublika, Latvijos Respublika ir projekto partneriai. Projekto metu ne tik sieksime išsaugoti globaliai nykstančios, tik keliose vietose Lietuvoje aptinkamos paukščių rūšies – meldinės nendrinukės perimvietes, bet ir skatinsime aplinkai palankų ūkininkavimą. Organizuosime šiems paukščiams tinkamų buveinių atkūrimą ir raginsime visuomenę, ypač ūkininkus, prisidėti prie tvaraus pelkių naudojimo“, – sakė Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Pagrindiniai projekto tikslai:

Atkurti paukščiams tinkamas pelkių ir šlapių pievų buveines;

Skatinti ekonomiškai pagrįstą ir projekto veiklų tęstinumą užtikrinančią tvaraus ūkininkavimo praktiką, kuri yra svarbi agrarinio kraštovaizdžio paukščių rūšių apsaugai;

Dalyvauti pristatyme kviečiami Alytaus rajono savivaldybės, žemėtvarkos institucijų, seniūnijos specialistai, vietos ūkininkai.

Jei jus sudomino naujojo projekto veikla ir bendradarbiavimo perspektyvos – laukiame jūsų pristatyme.

Prieš tai maloniai prašome užsiregistruoti Žuvinto rezervato direkcijoje tel. 8 315 49540 arba el. paštu zuvintas@takas.lt. Projekto svetainė: www.meldine.lt

Pelkių dienai  – renginiai jaunajai kartai Čepkelių ir Viešvilės rezervatuose

„Čepkelių pelkė, įtraukta į Ramsar konvencijos sąrašą. Šiais metais organizuosime du renginius. Vasario 2 dieną į svečius atvyks Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos gamtotyros klubo „Eureka“ moksleiviai, vadovaujami Sauliaus Tamošiūno. Drauge keliausime Zackagirio pakrantėmis mokydamiesi atpažinti žvėrelių pėdsakų raštus, paliktus sniege. Išbraidę paupių juodalksnynus, buvusioje Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje klausysimės gamtininkų pranešimų apie pelkes, pelkinius miškus, diskutuosime apie šlapių žemių svarbą.

Vasario 4 dieną vyks susitikimas su Marcinkonių pagrindinės mokyklos moksleiviais ir mokytojais. Gamtininkai vyresniems moksleiviams ves pamokas pelkių tema. Vyks viktorinos.

Su pačiais mažiausiais mokinukais iš popieriaus karpysime ir spalvinsime laumžirgius – šlapžemių gyventojus, į padanges skraidinančius pasakų laumes. Kalbėsimės apie pelkes ir jų svarbą“ – apie būsimus renginius pasakojo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausioji specialistė Jurga Labanauskienė.

„Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija kiekvienais metais organizuoja renginius RAMSAR konvencijos „Pelkėtų vietovių dienai“ paminėti. Tradiciškai ji bus paminėta ir šiais metais. Direkcijos specialistai vyks į Tauragės miesto „Šaltinio“ pagrindinę mokyklą. Šie, 2011 metai, Ramsar konvencijos sekretoriato ir JTO paskelbti Tarptautiniais miškų metais. neatsitiktinai šiemetinio renginio tema bus – vanduo, kuris svarbus miškų  ekosistemai ir žinoma – pelkėms. Renginio metu kalbėsime apie vandens režimą miškų ekosistemoje. Ieškosime sąlyčio su pelkių ekosistema. Atsakydami į klausimą – kuo svarbus šių ekosistemų išsaugojimas gėlo vandens ištekliams, biologinei įvairovei, nuo kurių neatsiejamai priklauso ir žmonių gyvenimo gerovė“, – sakė Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyriausias inspektorius Saulius Bartminas.

Pelkių diena – puiki proga daugiau sužinoti apie pelkes ir išsiruošti į žiemos žygį … 
 
Vyr. specialistė Ona Drobelienė,
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
A. Juozapavičiaus g. 9-501, LT-09311 Vilnius
Tel.: (8-5) 270 9048, Faks.: (8-5) 272 2572, el. paštas:
o.drobeliene@vstt.lt
http://www.vstt.lt 

Nuotraukose:

1. Pelkės ežerėlis (Nemuno deltos RPD archyvo nuotr.)

2. Oligotrofinis raistas 64 kv (O. Drobelienės nuotr.)

3, 4. Čepkeliai (O. Drobelienės nuotr.)

Parkai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra