Pasaulinė kultūros diena Varšuvoje paminėta Lietuvos tautodailininkų paroda

Autorius: Data: 2015-04-16 , 09:28 Spausdinti

Balandžio 15 d. minint Pasaulinę kultūros dieną, Lietuvos kultūros centre prie LR ambasados Varšuvoje atidaryta Lietuvos tautodailininkų paroda „Lietuviška tekstilė vakar ir šiandien“.

Kultūros dienos paminėjimui skirtoje parodoje eskponuojamos Vilniaus tautodailininkių Janinos Čekelienės, Virginijos Kasparavičiūtės, Birutės Mickevičienės, Rūtos Savičiauskienės, Genovaitės Varaneckienės, Ramutės Žiagūnienės sagės ir siuvinėtos staltiesės.

Parodos atidarymo metu taip pat buvo pristatyti Auksės Poškuvienės tapyti ant šilko tekstilės dirbiniai. Vilniaus modelių studijos „Modeliai.lt“ (vadovė Severa Čepulienė) vaikų demonstruojama A. Poškuvienės natūralaus šilko vienetinių suknelių kolekcija mergaitėms sukėlė publikos susižavėjimą.

Pasaulinė kultūros diena LR ambasadoje Varšuvoje minima kiekvienais metais švenčiant Atvelykį. Tradicinė Atvelykio šventė Varšuvoje vyko jau devintą kartą. Kiekvienais metais Atvelykio minėjimas pritraukia į LR ambasadą gausų būrį lietuvių bendruomenės narių, lenkų etnografų, tautodailininkų, žurnalistų, Lenkijoje reziduojančių užsienio valstybių diplomatų, kuriems yra pristatomi ne tik tradiciniai amatai ir velykiniai papročiai bei žaidimai, bet ir šių dienų tautodailininkų ir liaudies meno kūrėjų darbai. Šiųmetinį parodos atidarymą lydėjo liaudies muzikos ansamblio „Duja“ muzikantų Alfredo Mickaus, Tomo Kleinio, Editos Narmontienės atliekama lietuvių liaudies muzika.

Atvelykio parodą ir koncertą Varšuvoje organizavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos ir Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė ir Lietuvos kultūros centras Varšuvoje.

Rasa Rimickaitė
LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje

Nuotr. – Auksės Poškuvienės kolekcija

Lietuva - Lenkija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra