Paryžiaus literatūros festivalyje pristatyta rašytojo Tomo Venclovos kūryba

Autorius: Data: 2016-05-30 , 15:15 Spausdinti

Gegužės 28  d. tarptautiniame Paryžiaus literatūros festivalyje pristatyta lietuvių rašytojo Tomo Venclovos kūryba. Literatūros naktyje  La Nuit de la littérature, kuri surengta jau ketvirtą kartą Paryžiaus kultūros centrų asociacijos FICEP ir šįmet vykusi jaunimo ir menininkų pamėgtame Paryžiaus rajone Viaduc des Arts,dalyvavo devyniolika užsienio šalių. Lietuva savo autorių pristatė antrą kartą.

Didelio paryžiečių publikos susidomėjimo visada sulaukianti „Literatūros naktis“ vyko knygynuose, meno galerijose, išsidėsčiusiose aplink Viaduc des Arts  kanalą. Literatūros gerbėjai buvo kviečiami į trumpus skaitymus bei pokalbius su autoriais, vertėjais, aktoriais ir kitais skaitytojais nuo 17 iki 23 valandos. Kad būtų lengvesnis principo Skaitytojai juda, o ne autoriai įgyvendinimas, visos skaitymo vietos buvo arti viena nuo kitos. Smalsiausiems skaitytojams buvo siūlomi net iš anksto sudaryti maršrutai, kuriais keliaujantys paryžiečiai galėjo aplankyti nuo keturių iki šešių knygynų ir taip susipažinti su daugiau užsienietiškų šiuolaikinės literatūros perlų, kurie pastaruoju metu buvo parašyti arba išversti į prancūzų kalbą.

2013 metais prancūzų kalba pasirodžiusios Tomo Venclovos poezijos rinktinės „Le Chant Limitrophe/Poemes, išleistos Strasbūre esančioje leidykloje Les éditions Circé, pristatymas ir susitikimas su autoriumi vyko prancūzų meno galerijoje La Galerie Terres d’Aligre.

Gausiai susirinkusiai publikai T. Venclovos poeziją prancūziškai skaitė profesionalus aktorius Vytas Kraujelis, jau daugelį metų dirbantis ir kuriantis Prancūzijoje. Literatūrologė dr. Jūratė Čerškutė klausytojams išsamiai pristatė rašytojo biografiją bei apžvelgė jo kūrybą. Rašytojas T. Venclova skaitė savo poeziją lietuvių kalba, pristatė naujausius kūrinius. Po knygos pristatymo, vyko aktyvi ir įdomi diskusija su publika.

T.Venclovos poezijos skaitymas ir diskusija su autoriumi buvo kartojamas šešis kartus ir susilaukė nemažai dėmesio tiek iš paryžiečių, tiek iš Lietuvos išeivių.

Tomas Venclova (g. 1937) – poetas, vertėjas, eseistas, publicistas, 2000 m. Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, Liublino universiteto (Lenkija) garbės daktaras, Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos Seimų parlamentinės asamblėjos (2002) premijos laureatas. 2005 m. už knygą „Sankirta“ poetas pelnė Jotvingių premiją.

lrkm.lt

Lietuva - Prancūzija ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra